216 kuliček, které se ve vašich prstech promění v kostku, náramek, pyramidu, kouli. Pokud ke dvěma sloupečkovým sestavám přicvaknete tužkové baterie, vytvoříte malý stolní elektromotor. Poskládáte-li je do pentagramu, získáte dlouho rotující káču. NeoCube je magnetická stavebnice, s níž odhalíte taje zemského magnetismu. Poznejte sílu neodymových kuliček, bádejte, vytvořte některou z nekonečně mnoha sestav. 

Seznamte se s NeoCube

NeoCube je 216 půlcentimetrových neodymových – super silných magnetických kuliček sestavených do tvaru kostky. Každá kulička má severní a jižní polaritu, díky tomu je můžete skládat do mnoha rozmanitých tvarů.

Kde se vzal název NeoCube? Výraz je spojení dvou slov – Neodym (typ magnetu) a Cube (anglicky kostka). V překladu tedy “magnety v kostce”.

Vyberte si správný druh, velikost a barvu

NeoCube seženete v niklovémstříbrnémzlatém či černém provedení. Existují také kuličky v různých barevných provedeních, například červené, modré, zelené, fialové nebo i ve tmě svítící variantě.

Obvykle jsou kuličky o průměru 5 mm, ale seženete také kuličky velké 6 mm či 7 mm. Větší kuličky, kvůli silnější magnetické přitažlivosti, už není tak jednoduché od sebe rozdělit. Proto se hodí spíše pro muže se silnými prsty.

Vyberte si mezi sadou, která obsahuje 216 kuliček, anebo 125 kuliček. S více kuličkami však budete mít více možností na tvorbu více typů obrazců.

NeoCube.

UniCube – hranatá zábava

Baví vás sestavovat tvary s NeoCube? Pak vyzkoušejte obdobnou variantu – magnetické kostky UniCube. UniCube je 216 super silných magnetických kostiček, ze kterých si postavte třeba mrakodrap.

Rozšiřte NeoCube o další kuličky

Pokud se kulička někam zakutálela, nevadí. Náhradní kuličku si dokupte.

Relaxujte nebo rozviňte svou kreativitu

Rozčílil vás šéf na poradě? Hraní s NeoCube vás uklidní, oddychnete si díky němu od celodenního shonu. Zábavnou formou naučí trpělivosti, soustředění a zapojíte logické myšlení. Zároveň rozvíjí fantazii, prostorovou představivost a šikovnost rukou.

Magnetická stavebnice NeoCube.

Hračka pro dospělé, ale i pro starší děti

Jste zapálenými hráči stolních her, rádi skládáte puzzle nebo stavíte stavebnice? Pak je hlavolam NeoCube přímo pro vás. Podarujte také své blízké. Magnety jsou originálním dárkem.

Zabavte děti na dlouhé hodiny. Magnetické kuličky NeoCube jsou vhodné pro děti od 10 let a magnetické kostky UniCube pro děti od 14 let. Buďte však ostražití. Magnety jsou velmi silné a jejich spolknutí může vážně ohrozit zdraví. Anebo hrozí skřípnutí prstů. Neodymové magnety nepatří do rukou malým dětem!

Dávejte pozor, kam magnetky položíte. Držte je dál od přístrojů citlivých na magnetické pole, například mobilní telefon, hodinky, platební karty či notebook.

Magnetická stavebnice NeoCube.

Je libo kostku, náramek či hvězdu?

Z NeoCube vytvoříte velké množství tvarů a obrazců. Třeba květinu, hvězdu, motýla nebo 3D tvary, jako je pyramida, korunka, náramek či hrníček. Záleží na vaší fantazii. Zakoupíte-li neodymových kuliček více, budete mít už dostatečný počet kuliček na vytvoření třeba pavouka, anebo kočky.

Stavte prostě cokoliv, co vás napadne. A pokud se vám zrovna nechce stavět, nechte povalovat kuličky jen tak v dlani. Je to relax.

Využijte NeoCube netradičně

Měli jste z fyziky jedničku nebo jste domácí kutilové? S NeoCube zrealizujete nejrůznější experimenty s magnetickým polem. Vyrobte si NeoCube motor nebo NeoCube nekonečně rotující kotouč. Inspirujte se na YouTube.

Uvařte si lahodný čaj nebo kávu, nasypte do misky ořechy a užijte si skládání. 

Objevte další magnetické tipy na blogu Unimagnet.