Máte doma manželku, přítelkyni, maminku i dceru, co rády tvoří? Inspirujte se tipy na magnetické dárky pro kreativní ženy. Udělejte jim pod stromečkem nebo na narozeniny radost.

1) Samolepicí magnetická fólie na výrobu fotomagnetek

Fotomagnetky.
Fotomagnetky.

Dnes fotí už skoro každý, ať už běžným fotoaparátem nebo mobilem. Podarujte přítelkyni nebo dceru magnetickými samolepkami na výrobu vlastních foto magnetek. Práce s nimi je jednoduchá. Po sejmutí samolepicí vrstvy stačí k magnetické fólii přilepit vytištěnou fotografii. Fotomagnetkami si pak může ozdobit ledničku nebo je přicvaknout na magnetickou nástěnku.

Sada pro výrobu magnetek obsahuje 10 kusů magnetických samolepek o rozměru 10×15 cm, to je stejně jako běžně vytištěná fotografie v poměru stran 2:3. Fólie je možné nastříhat na menší rozměr běžnými nůžkami.

K čemu se magnetické samolepky ještě hodí? Dcera či přítelkyně na ně může nalepit pohlednice, vstupenky z výletů nebo poštovní známky.

2) Magnetická trhací páska

Magnetická trhací páska.
Magnetická trhací páska.

Udělejte radost mladé slečně magnetickou páskou na odvíječi. Díky ostré hraně odvíječe si ji naformátuje na potřebné kousky. Páska je samolepicí, snadno ji tak přilepí k fotografii nebo pohlednici. Díky magnetické vrstvě pásky pak budou lehčí fotky, pohlednice, obrázky držet nacvaknuté třeba k ledničce nebo magnetické nástěnce.

3) Barevné magnetické fólie

Barevná magnetická fólie.
Barevná magnetická fólie.

Překvapte maminku pod stromečkem nebo na narozeniny barevnými magnetickými fóliemi. Hodí se na výrobu dekorací a pro kreativní tvoření s dětmi. Fólie má formát A4, je možné ji nastříhat nůžkami i na menší kousky.

Dá se popsat fixem. Magnetické fólie seženete ve více než 10 barvách, například bílé, fialové, tyrkysové, zelené, žluté, oranžové, červené či růžové, ale také stříbrné nebo zlaté. Když pořídíte od každé barvy 1 kus, bude mít každá kreativní tvůrkyně na výběr.

Co z barevné magnetické fólie vyrobit? Třeba bytové dekorace, poskládat magnetický tangram nebo vystříhat tvary zvířat a s dětmi si hrát na magnetické nástěnce na farmu. Jen pozor na to, že barevné magnetické fólie se nehodí jako nosný podklad pro silné neodymové magnety. Na výrobu magnetické nástěnky jsou vhodné kovové samolepicí fólie.

4) Magnetické zapínání náramku i řetízku

Magnetické zapínání.

Vyrábí přítelkyně, manželka ráda náramky nebo řetízky? Pořiďte jí několik kusů magnetického zapínání. Jak zapínání funguje? Součástí magnetického zavírání jsou dva neodymové magnety s otvorem na provázek nebo šňůrku, které k sobě stačí přicvaknout. Oba konce náramku nebo řetízku pak pevně drží při sobě.

Inspiraci na výrobu magnetického náramku najde u nás na blogu.

5) Kancelářské magnety

Kancelářské magnety.
Kancelářské magnety.

Používá maminka nebo dcera magnetickou nástěnku? Udělejte jí radost barevnými kancelářskými magnetkami. Magnetek totiž není nikdy dost. Maminka si magnetkami přicvakne rodinné vzkazy, recepty, nákupní seznam, fotky. Dcera pomocí magnetek může připevnit zase kreslené obrázky, výstřižky z časopisů pro mladé slečny, pohlednice. Vyberte si z několika barev – třeba červené, modré, zelené, žluté, bílé i transparentní.

Sledujte blog Magnetik.cz a získejte další praktické magnetické tipy.