Na co slouží magnetické kapsy nebo magnetický rámeček? Z čeho jsou vyrobené a kam se dají přicvaknout? Hodí se do obchodů, skladů, firem, restaurací, ale využijete je i v domácnosti. Podívejte se na pár příkladů použití a zjistěte, které typy magnetických rámečků existují.

Na co slouží magnetické kapsy a z čeho jsou vyrobené 

Magnetické kapsy v kanceláři
Magnetické kapsy v kanceláři.

Magnetická kapsa a magnetický rámeček jsou ideální k připnutí pracovních plánů, statistik, grafů, rozvrhů, poznámek, fotografií na magnetickou tabuli nebo jiný kovový feromagnetický povrch. 

Magnetická kapsa má na přední straně průhlednou fólii, která chrání dokument před nečistotami. Dokument do kapsy jednoduše vložíte.

Magnetický rámeček je bez fólie, dokument je zasunutý pouze v rámečku, což se hodí například tehdy, pokud potřebujete do vloženého papíru či tabulky něco zapisovat. Nemusíte tak papír z rámečku stále vytahovat. Na zadní straně rámečku i kapsy je po obvodu magnetická páska, díky které drží na feromagnetické ploše. Snadno je tak sejmete a přesunete jinam.

Podívejte se podrobněji na jednotlivé typy. Všechny typy magnetických rámečků a kapes můžete použít na výšku i na šířku nebo natočit libovolně jinak.

Které magnetické kapsy a rámečky existují

Magnetické kapsy s ochranou fólií

Magnetické kapsy
Magnetické kapsy.

Přední strana magnetické kapsy je vyrobena z mírně strukturované matné PVC fólie. Fólie je průhledná, takže jsou vložené dokumenty hezky vidět a zároveň chráněné před prachem a nečistotami. Okraje kapsy mají modrou, zelenou, červenou, žlutou nebo černou barvu. Můžete si vybrat. Magnetické kapsy seženete rovněž v různých barevných kombinacích, například zeleno-bílé, červeno-bílé nebo výstražné žluto-černé.

Kapsy jsou připravené na formát papíru A5, A4 nebo A3, aby byl vidět celý a rámeček jej nezakrýval. Šířka rámečku je 13 mm.

Obdélníkové magnetické kapsy

Úzká magnetická kapsa
Úzká magnetická kapsa.

Magnetické kapsy ve tvaru obdélníku mají rozměr 225 × 60 mm. Mohou sloužit jako doplněk ke kapsám A4 nebo A5. Na přední straně jsou také opatřené krycí ochrannou fólií.

Samolepicí magnetická kapsa

Samolepicí magnetická kapsa
Samolepicí magnetická kapsa.

Nalepovací magnetická kapsa má na přední i zadní straně průhlednou fólii. Na zadní straně je samolepicí páska, díky které drží na nemagnetickém povrchu. Po vložení dokumentu obě strany fólie k sobě přicvaknete pomocí magnetického rámečku.

Magnetický rámeček s výřezem

Magnetické rámečky
Magnetické rámečky.

Magnetický rámeček s výřezem pro psaní je bez přední krycí fólie, takže na zasunutý papír můžete psát i bez jeho vyjmutí. To je vhodné například pro zapisování kontrol, časů úklidů, příchodů, odchodů či jiných parametrů. Nabízíme je ve formátu A4 nebo A5 a ve stejných barevných provedeních jako magnetické kapsy.

9 příkladů použití, jak použít magnetické kapsy a magnetický rámeček na dokumenty

Grafy v magnetické kapse
Grafy v magnetické kapse.

1) Doma si v barevné magnetické kapse vystavte recepty, poznámky, fotografie, obrázky od dětí. Přicvakněte je na ledničku nebo magnetickou nástěnku.

2) V automobilových a dalších výrobnách slouží kapsy k zobrazení pracovních postupů, výrobních procesů a plánů. Nejčastěji bývají umístěné na kovových tabulích na pracovišti.

3) V kancelářích umísťují do magnetických kapes různé statistiky, grafy, checklisty, směrnice.

4) Obdélníkové magnetické kapsy se hodí k označení kovových regálů ve skladech nebo knihovnách. 

5) Paní uklízečky i pánové uklízeči mohou do tabulky vsunuté do magnetického rámečku bez krycí fólie vyplňovat úklidové dny a časy bez stálého vysunování papíru.

6) Výstražnou magnetickou kapsu využijte všude tam, kde potřebujete na něco poukázat, třeba ve skladu, výrobě nebo obchodě k upozornění na slevy a akce.

7) Provozujete restauraci? Použijte samolepicí magnetické kapsy k vystavení denního menu či jiné nabídky. 

8) Přilepte samolepicí magnetickou kapsu na skleněné nebo dřevěné dveře, výlohu obchodu a vložte do ní nabídku, akční leták, informace či orientační plán budovy.

9) Ve školách kapsy využívají k zobrazení rozvrhů, návodů, plánků, poznámek.

Objevte další nápady na využití magnetických fólií na blogu Magnetik.cz.