Tužky, pera, propisky, fixy, kancelářské sponky, papírky na poznámky, dokumenty. To vše zřejmě potřebujete k práci. Jenže podobných pomůcek je hned plný stůl. Kam s nimi? Do stojanů a držáků. Jděte s dobou a využijte moderní pomůcky – vytvořte si stojan ze silných neodymových magnetů. Inspirujte se a čtěte 5 tipů.

Jak mít pořádek na pracovním stole a získat více místa? Vyrobte si magnetické pomůcky, inspirujte se 5 tipy.

Tip 1 – Stojan na psací potřeby z plechovek

Stojan na tužky.

Už zase nemůžu najít oranžový zvýrazňovač. Kde je?“ Taky někdy zažíváte podobné situace, které vás brzdí od podnikání z domova či kanceláře? Vyrobte si stojánek na tužky z plechovek od fazolí, rajčatového protlaku či oliv.

Z plechovky opatrně odstraňte víčko. Nalepte na ni vteřinovým lepidlem magnet z neodymu, a plechovku přicvakněte na kus pozinkovaného plechu, který jste předtím obalili balicím papírem, potahovou tapetou nebo látkou.

Máte-li rádi barvy, natřete plechovky barevnými akrylovými barvami. Plech potom připevněte na zeď za stolem, anebo na boční stranu stolu. Na něj nacvakejte libovolný počet plechovek, do nich nasázejte propisky, tužky, pera, pravítka. Teď už na pracovním stole budete mít místa dost.

Tip 2 – Stojan na fotografii z kamenů natřených magnetickou barvou

Kámen natřený magnetickou barvou jako držák fotografií.

Áách, loni v Itálii to bylo fajn.“ Také se během pracovního dne rádi zasníte? Zútulněte si pracovní stůl fotografií z dovolené. Vytvořte si magnetické kameny.

Nejprve kameny umyjte. Pak je natřete ve 3 vrstvách černou magnetickou barvou a nechte alespoň 2 hodiny schnout. Magnetická barva MagPaint obsahuje kovové částice, které po zaschnutí vytvoří feromagnetický povrch. Na kameni pak bude držet magnet.

Fotografii vložte mezi kámen a kotoučový magnet. Efektně vypadá, když posunete kámen až na hranu stolu, a fotografie bude včetně magnetu už ve vzduchu. Obrázek bude naoko levitovat. Chcete-li magnet na druhé straně zakrýt, přicvakněte k němu z druhé strany druhý kámen, také natřený magnetickou barvou.

Tip 3 – Držák na vizitky z vidliček

Držák na vizitky z vidliček

Odcházíte z veletrhu nebo jednání, a máte další nové vizitky? Kam s nimi? Řešením může být vizitkář. Ale důležité vizitky je dobré mít na viditelném místě. Stejně tak poznámkové kartičky.

Využijte jídelní vidličky, vizitky zasuňte mezi jejich hroty. Na zadní stranu vidličky pak přiložte silný magnet, a vidličku nacvakněte na magnetický povrch – zárubeň dveří, magnetickou tabuli, lednici, kovové nohy u stolu.

Tip 4 – Stojící tuba na kancelářské sponky

Povalují se vám po pracovním stole kancelářské sponky? Ušetřete místo, vyrobte si jednoduchý, avšak originální stojící držák.

Pro výrobu vám stačí prázdná tuba od rozpustných vitaminových tablet, anebo jiná podobná nádobka či dóza. Tubu otevřete, vymyjte. Nelíbí-li se vám její vzhled, natřete ji nebo polepte fólií, tapetou.

Vlepte dovnitř tuby neodymový koutoučový magnet, a zhruba do třetiny výšky vnitřního prostoru nasypte pár malých kamínků či písek, aby tuba na stole nepadala. Tubu uzavřete, hotovo.

Sponky teď budou levitovat na její vnější stěně, aniž by vám zabíraly místo na pracovní ploše stolu.

Tip 5 – Klip na dokumenty

Držák na vizitky z vidliček

Fííí. Jen co otevřete okno, už vám zase po místnosti létají papíry? Udělejte si pořádek v dokumentech a zhotovte magnetický papírový spínací klip. Je jednoduchý a nenákladný.

Z kousku barevného kartónu či fólie vystřihněte obdélník o rozměrech 4 × 15 cm. Pak vystřihněte dva kousky samolepicí magnetické pásky, jako na fotografii vpravo. Přilepte je k papíru. Papírový pásek uprostřed přehněte. Aby vám magnetický klip vydržel co nejdéle, papírový pásek ještě před nalepením magnetické fólie zalaminujte.

Klipem pak sepněte dokumenty na stole. Když si vytvoříte papírové klipy více barev, můžete je využít například na třídění dokumentů nebo podkladů k zakázkám.

Magnetický klip využijete i jako záložku do knihy nebo diáře.

Magnetický klip jako záložka do knihy.


Šijete, provozujete krejčovství? Inspirujte se, jak si pomocí magnetů zorganizovat šicí dílnu. Čtěte článek 6 tipů pro šicí potřeby. Ušijte si dekorace s magnety.

Čtěte dál blog Unimagnet a objevte další nápady na využití magnetů.