Jak se zabavit během volna? Zahrajte si magnetickou hru – lov barevných rolniček pomocí magnetů. Zabaví se celá rodina a děti se během hry učí o magnetismu hravou formou. Jak si hru vytvořit a jak ji hrát? Omrkněte návod v článku.

K hraní potřebujete jen pár věcí:

  • Teleskopický magnet. V ruce se drží mnohem lépe než běžné tyčové magnety a můžete jej vysunout dle potřeby až do délky 62 cm. Každému hráči pořiďte jeden vysunovací magnet. Možná už doma nějaký máte.

Tatínkovi a dědečkovi se bude teleskopický magnet hodit i k případnému vytažení zapadlých klíčů, šroubováku za ponkem, mincí pod autosedačkou nebo šroubku v motoru auta. Podívejte se na 7 tipů na využití vysunovacího magnetu.

Materiál potřebný na výrobu magnetické hry.
Materiál potřebný na výrobu magnetické hry.
  • Barevné rolničky. Rolničky seženete v papírnictví nebo objednáte na internetu. Každý hráč má přidělenou jednu barvu rolniček.
  • Nějaký kryt na magnet na magnet pro snížení magnetické síly, například kousek korku ze špuntu od vína nebo silného filcu. Materiál pak přilepte k ploše magnetu pomocí oboustranné samolepicí pásky nebo omotejte izolačkou.
Teleskopický magnet.
Teleskopický magnet.

Pravidla hry magnetický lov rolniček

Nejprve si každý z hráčů vybere barvu svých rolniček.

Magnetická hra s rolničkami.
Magnetická hra s rolničkami.

Potom pomocí teleskopického magnetu sbíráte své rolničky. Hráči se po jednom pokusu střídají. Přicvakne-li se na magnet více rolniček ve stejné barvě, počítají se všechny. Pokud se vám stane, že se omylem přichytí rolnička jiné barvy, musíte jednu ze svých vrátit zpět do hry.

Magnetický lov rolniček.
Magnetický lov rolniček.

Vyhrává ten, kdo nejdříve posbírá všechny své rolničky. Aby byla hra těžší, můžete nastavit časovač pro jeden pokus sběru rolniček na jednu minutu.

Pro malé děti bude zábavou i jen to, kolik nachytají rolniček, bez ohledu na barvu.

Sběr rolniček teleskopickým magnetem.
Sběr rolniček teleskopickým magnetem.

Udělejte dětem z hry lekci o magnetismu

Tato magnetická vánoční hra je skvělou vzdělávací aktivitou. Jak magnety fungují? Jak přimět rolničky, aby se pohnuly? Jak blízko se musíte koncem teleskopického magnetu k rolničkám dostat, aby se k magnetu přichytily? To vše můžete dětem objasnit.

Příjemnou zábavu!

Podívejte se na další zábavné magnetické nápady pro děti na blogu Magnetik.cz