Potřebujete vytáhnout kabel za stěnou či příčkou? Protahování kabelů bývá někdy problematické. Hlavně slabé síťové či audio kabely se kroutí a nedrží tvar. Vezměte si na pomoc silné neodymové magnety. Pomocí dvou neodymových magnetů kabely a dráty za zdí provléknete snadno, bez vrtání a poškození stěny. Zjistěte, jak na to.

Vhodné neodymové magnety

Pro protažení kabelu v zadní části stěny je vhodný neodymový kruh. Na přední část stěny využijete kotoučový magnet. Je velmi silný, disponuje magnetickou silou až 17 kg.

Silné magnety z neodymu se k sobě přitahují i přes příčku nebo sádrokartonovou desku tlustou 1 až 1,5 cm.

Jak při protahování kabelů postupovat?

Menším kruhovým magnetem s otvorem nejdříve provlečte slabý drát, ke kterému přivažte pevnější provázek o délce odpovídající celé protahovnané trase. Na druhý konec provázku připevněte kabel, který chcete za stěnou protáhnout. Za provázek totiž pak můžete více „zabrat“ a kabel snáz protáhnout.

Potom vložte neodymový kruh s řetízkem a kabelem za stěnu. Druhý magnet ve tvaru kotouče přiložte k vnější straně stěny, přibližně v místě magnetu za stěnou. Magnety se teď k sobě přitahují.

Teď stačí kotoučovým magnetem pohybovat po stěně a protahovat kabel do potřebného místa.

Podívejte se na dvě krátká videa s návodem:

Na protahování kabelů pomocí magnetů existují pro řemeslníky dokonce speciální pomůcky. Na českém trhu jsme je prozatím neviděli.

Potřebujete na stěnu ze sádrokartonu pověsit obraz, poličku či horní skříňku kuchyňské linky? Před vrtáním a montáží se ujistěte, kde se ve stěně nacházejí sádrokartonové profily, šrouby a další spojovací materiál. Jak? Zjistíte v článku, jak najít šrouby a jiné kovy ve stěně.

Sledujte dál blog Magnetik.cz a objevte další magnetické zlepšováky.