Čím udělat radost mamince, babičce nebo tetě? Vyrobte blízkým originální dárek – magnetku na lednici. Lednička a magnetická nástěnka bude hned vypadat veseleji. Co je potřeba na výrobu fotografických magnetek? Jak postupovat a které foto motivy se na magnetky hodí? Zjistíte v článku.

Co je potřeba na výrobu fotografických magnetek

Jak vyrobit magnetky z fotek.
Jak vyrobit magnetky z fotek.
  • Magnetická samolepicí fólie. Sada obsahuje 10 ks magnetických samolepek o rozměru 10 × 15 cm, což je stejný rozměr jako tištěná fotografie o poměru stran 2:3. Fólii je případně možné nastříhat nůžkami na jiný rozměr, je pružná. Její tloušťka je 0,5 mm. Magnetka má samolepicí povrch, takže nepotřebujete lepidlo.
  • Vytištěné fotografie nebo jiné motivy, obrázky.
  • Nůžky.

Jak postupovat při výrobě fotomagnetek

Jak vyrobit fotomagnetky.
Jak vyrobit fotomagnetky.

Fotografie si nechte vytisknout. Dnes vám je vytisknout v každé větší drogerii nebo fotolabu i na počkání. Sadu magnetických fólií vybalte a připravte si je i s fotografiemi na stůl. Máte-li přichystané k nalepení jiné motivy nebo snímky o čtvercovém formátu, nastříhejte magnetickou fólii podle potřeby. Potom z magnetické fólie sejměte ochrannou fólii a fotky nalepte na samolepicí povrch. Vyhlaďte hadříkem. Fotomagnetka je hotová!

Fotomagnetky si pak mohou vaši blízcí nebo přátelé vystavit na ledničku, magnetickou nástěnku, kovovou skříňku, zárubeň nebo jiný kovový povrch. Snadno je sejmou a přesunou jinam.

Jaké foto motivy se na magnetky hodí?

Kromě motivů dětí a momentek z rodinné dovolené se hodí například fotografie domácích mazlíčků nebo namalovaný dětský obrázek. Pokud vás baví fotografování, vytvořte snímky detailů květin nebo různých druhů ovoce. Jsou hezky barevné. Magnetky rovněž vyrobíte ze vzpomínkových vstupenek, jízdenek nebo můžete vytvořit koláž z poštovních známek.

Fotomagnetky na lednici.
Fotomagnetky na lednici.
Fotomagnetky na lednici.
Fotomagnetky na lednici.
Fotomagnetky na lednici.
Fotomagnetky na lednici.

Hurá do tvorby!

Podívejte se na další využití magnetické fólie na blogu Magnetik.cz