Znáte to, skříňku hezky uklidíte, předměty srovnáte a za pár dní v ní nemůžete nic najít. Zvlášť malé náčiní různých tvarů se skladuje obtížně. Existuje praktické řešení – kovové předměty z oceli nebo jiných slitin železa, jako jsou například pinzeta, manikérské nůžky, sponky do vlasů, vlásenky a další malé náčiní, přicvakněte pomocí neodymových magnetů na vnitřní stranu skříňky. Budou přehledně uložené, hned při ruce a na poličkách zůstane více prostoru. Podívejte se, jak na to.

Jak připevnit kovové předměty ke dvířkům skříňky

Máte tři možnosti, jak magnety na dvířka připevnit:

A) Neodymové kotouče nalepte zevnitř na dvířka skříněk pomocí univerzálního lepidla UHU Max Repair.

B) Na dvířka přilepte magnety se samolepicí vrstvou 3M. My jsme použili kvádrový samolepicí magnet KV-20-20-01-3M a samolepicí neodymový kvádr KV-20-10-01-3M. Poslouží vám také samolepicí kotoučový magnet.

Samolepicí magnety na dvířkách skříňky.
Samolepicí magnety na dvířkách skříňky.

C) Použijte magnety s otvorem na přišroubování nebo magnetické úchyty. Úchyty v ocelovém pouzdře se zvláště hodí pro těžší náčiní. Vyberte magnety s větší magnetickou silou. Jen pak dejte pozor na délku šroubu, aby nedošlo k proděravění dvířek z pohledové strany, až budete magnet zevnitř šroubovat. Možná bude také lepší do dvířek nejprve předvrtat menší otvor, ať dřevo či jiný materiál dvířek při šroubování nepraskne.

Máte-li skříňku kovovou, obejdete se bez lepení.

Magnety na koupelnové skříňce.
Magnety na koupelnové skříňce.

Ještě jeden tip pro připevnění magnetů dovnitř dvířek skříněk: Myslete na poličky. Jestliže vnitřní polička skříňky přiléhá až ke dvířkám, je třeba magnety nebo magnetické úchyty dovnitř na dvířka připevnit do prostoru mezi poličky.

Tipy při práci se samolepicími magnety

Při lepení samolepicích magnetů magnet na pár sekund pořádně přitlačte – důležitá je síla přítlaku, ne delší doba. Samolepicí magnety lepte jen jednou. Pokud magnet sejmete a nalepíte na jiné místo, nebude už tak dobře držet. V takovém případě je potřeba samolepicí vrstvu magnetu očistit a nalepit pomocí lepidla.

Vyzkoušejte další návody na magnetické vychytávky na blogu Magnetik.cz.