Vlastníte mnoho šperků a bižuterie? Pak možná víte, že je mnohdy obtížné šperky přehledně uskladnit, aby byly hned při ruce. Využijte neodymové tyčové magnety a vyrobte si jednoduchý držák či stojan na náramky, náhrdelníky a náušnice.

Do šperkovnice se vejde šperků hodně, ale náramky a náhrdelníky se v ní do sebe zamotávají. Stojany na šperky zase zabírají místo. Šperky uložené v krabičkách jsou sice skladné, ale najít ráno před odchodem do práce konkrétní šperk může být v nadlidských silách, zvlášť, když zrovna spěcháte.

Šperkovnice.
Šperkovnice.

Velkou výhodou magnetické šperkovnice je variabilita – magnety můžete přemisťovat podle množství šperků i délky náhrdelníků.

Jak zavěsit šperky? Třeba pomocí magnetů, podívejte se dva užitečné způsoby:

1) Magnetický stojan na šperky a bižuterii

Možná máte doma nástěnnou poličku podepřenou kovovými konzolami. Přicvakněte na konzoli několik tyčových magnetů. Magnety budou sloužit jako háčky na zavěšení náhrdelníků a náramků. Navíc náušnice s ocelovými afroháčky můžete k magnetům přímo nacvaknout, díky čemuž jednu magnetickou tyčku využijete i na více kusů bižuterie.

Magnetický stojan na bižuterii.
Magnetický stojan na bižuterii.

2) Magnetická tabule na bižuterii i šperky

Pokud poličku s kovovými konzolami nevlastníte, pořiďte si v hobby marketu nebo ve stavebninách kus pozinkovaného plechu. Plech můžete nechat, tak jak je, případně jej potáhněte barevným či vzorovaným papírem, látkou. Stejně vám poslouží i menší magnetická tabule, například z obchodu Ikea.

Tyčový magnet.
Tyčový magnet.

Na plech, tabuli nacvakněte neodymové tyče a magnetické háčky. Náušnice, náramky i náhrdelníky na ně zavěste nebo nacvakněte. Pokud se vám na jeden magnet šperky nevejdou, nacvakněte na sebe více tyčových magnetů.

Magnetická šperkovnice.
Magnetická šperkovnice.

Magnetickou šperkovnici připevněte na zeď, opřete vedle umyvadla nebo postavte na komodu v ložnici.

Magnetický držák na šperky.
Magnetický držák na šperky.

Inspirujte se dalšími magnetickými tipy nejen pro dámy na blogu Magnetik.cz.