Co nového vytvořil Tets Ohnari za poslední rok? Podívejte se na tvorbu japonského umělce, kterého sponzorujeme. Působí a tvoří i vystavuje také v Čechách. Do některých svých děl zabudovává silné neodymové magnety.

Kdo je Tets Ohnari a s jakým materiálem pracuje?

Tets Ohnari je japonský umělec a sochař, který pracuje nejčastěji s dřevem, kamenem a sklem. Od ostatních umělců se odlišuje tím, že poukazuje i na to, jak probíhá proces vytváření díla. Tets pochází z Japonska, ale často tvoří i v Česku, jelikož zde studoval.

Tetsovu tvorbu už několik let sledujeme. Podporujeme ho a poskytujeme mu neodymové magnety, které využívá k přichycení některých svých děl ke stojanům, držákům nebo magnety používá třeba jako zavírání. Neodymové magnety jsou nenápadné, ale silné. Pro použití v umění jsou neodymy ideální.

Tvorba Tetse Ohnariho v roce 2021

Letos Tets vytvořil 5 nových děl, z toho u třech použil naše neodymové magnety. Tato díla můžete vidět v TEZUKAYAMA Gallery v japonské Ósace.

V tomto roce rovněž Tets úspěšně dokončil studium na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem (UJEP), Fakultě umění a designu, a získal titul Ph.D. Podívejte se na jeho novou tvorbu. 

Carving No.4

Tets Ohnari, Carving No.4.
Sculptor / Ph.D. Tets Ohnari
Tets Ohnari, Carving No.4.
Sculptor / Ph.D. Tets Ohnari

Tets opracoval kus dřeva do tvaru zmáčknuté plastové lahve. Zbylé odřezky dřeva slepil opět do tvaru další lahve. Do spodní části děl zapustil neodymové magnety, pomocí kterých je přichytil ke kovovým tyčím.

Memorize No.2

Tets Ohnari, Memorize No.2.
Sculptor / Ph.D. Tets Ohnari

Tvar prstenu autor vytesal do opracovaného kusu mramorové desky. Z mramoru rovněž vytvořit prsten, jenž vložil dovnitř. Stejně jako když uložíte prsten do krabičky na šperky. Malé tyčové magnety vlepil do okrajů desky i víka. Díky magnetům drží víčko na svém místě.

Middlefinger

Tets Ohnari, Middlefinger.
Sculptor / Ph.D. Tets Ohnari

Umělec opracoval dřevo do tvaru lidského prstu – prostředníčku, který pak zasadil do sádrového rámu. Magnety jsou zřejmě ukryté na spodní části prstu a rámu, aby z něho nevypadl.

O Tetsovi jsme už psali. Zhlédněte i jeho další tvorbu s využitím silných magnetů:

Sledujte dál blog Magnetik.cz a podívejte se také na jiné využití a zajímavosti ze světa magnetů v umění.