Kancelářské magnety jsou malé neodymové magnety ukryté v barevném plastovém nebo ocelovém pouzdře. Hodí se nejen do kanceláře, ale i do obchodu, dílny a domácnosti. K jakým účelům se vám mohou hodit? Podívejte se, které typy kancelářských magnetů existují, jak jsou silné, co všechno a kam s nimi přicvaknete.

Kancelářské magnety nejen do kanceláře

Kancelářské magnety využijete v kanceláři, domácnosti i ve škole.

V kanceláři a v obchodě se magnety hodí pro přichycení dokumentů, nabídek, faktur, účtenek, pozvánek, grafů, plánů, návodů nebo i pohlednic od kolegů z dovolených či novoročních přání od obchodních partnerů

Řemeslníci a automechanici kancelářské magnety využijí k přicvaknutí manuálů, nákresů, schémat, poznámek u pracovního stolu v dílně.

Ve skladu s nimi přichytíte označení regálů, soupisy materiálu, skladové karty.

Inspirujte se také v článku Máte chaos v zakázkách? Magnetická tabule vám zavede pořádek.

Do školy a školky jsou kacelářské magnety vhodné k vystavení dětských výkresů, k výrobě úkolovníku na magnetické tabuli.

Doma s magnety připevníte vzkazy, plakáty, pohlednice, fotografie, recepty na magnetickou nástěnku nebo lednici. Můžete si také vyrobit magnetické Člověče, nezlob se a použít magnety jako herní figurky.

Které typy kancelářských magnetů existují?

1) Magnetické figurky

Magnetické figurky.
Magnetické figurky.

Barevné magnetické figurky s neodymovým magnetem mají praktickou plastovou rukojeť. Díky ní je snadno z plochy sejmete a připevníte jinam. Figurky seženete v několika barvách, což se hodí pro lepší odlišení dokumentů, například podle důležitosti. Pokud se nemůžete rozhodnout, kterou barvu vybrat, pořiďte si mix – sadu 10 barevných magnetických figurek v 5 barvách.

Na magnetické tabuli figurky udrží až 20 listů A4 o klasické gramáži papíru 80 g/m2.

2) Barevné kotoučové kancelářské magnety OF-1

Barevné kotoučové magnety.
Barevné kotoučové kancelářské magnety.

Výhodou kotoučových kancelářských magnetů je spojení magneticky silného neodymového kotouče zapouzdřeného v odolném ABS plastu, který se používá například na výrobu známých kostiček Lego. Magnety jsou vyrobené v České republice. OF-1 má klobouček, díky kterému jej prsty dobře uchopíte a i přes jeho velkou magnetickou sílu 2,7 kg snadno z plochy sejmete. Tyto kancelářské magnety pořídíte v 6 barvách a v sadě po 10 kusech.

3) Ocelové kotoučové kancelářské magnety MO

Ocelové kotoučové kancelářské magnety.
Ocelové kotoučové kancelářské magnety.

Ocelové kancelářské magnety typu MO jsou elegantní a nenápadné. Mají poniklovaný, přebroušený povrch. Tvarově jsou podobné magnetům OF-1, rovněž mají snadno uchopitelný klobouček. Seženete je v několika rozměrech a magentických silách. Kromo „kloboučkových“ celokovových magnetů existuje také magnetická ocelová figurka SP-01.

4) Válcové kancelářské magnety OF-2

Válcové kancelářské magnety.
Válcové kancelářské magnety.

Praktické kancelářské magnety OF-2, to je neodymový válcový magnet zapouzdřený v barevném ABS plastu, který se používá například i na výrobu Lega. Jeden magnetický váleček udrží i 10 listů papíru A4 na sobě. Magnety jsou vyrobené v Česku a seženete je v devíti barvách, v sadách po 10 kusech. Podobně jako „Of jedničky“, i tento typ má dobře uchopitelný klobouček. Novinkou jsou transparentní kancelářské magnety.

Kam kancelářské magnety přicvaknout?

Spolehlivě drží na magnetické tabuli, nástěnce, skleněné magnetické tabuli, ledničce nebo jiném kovovém povrchu z feromagnetického kovu z oceli, ocelového plechu, železa. Můžete je přicvaknout k plechové skříni, kovové zárubni dveří, k radiátoru.

Kancelářské magnety můžete přicvaknou také na samolepicí kovovou pásku nebo na kovovou pásku s pěnovým lepidlem vhodnou i na nerovné stěny. Pásku si nastříháte na potřebnou délku nůžkami.

Inspirujte se dalšími magnetickými tipy na blogu Magnetik.cz.