Ramínko s magnetem Cliq is here.

Ramínka na oblečení bez háčku? Jak tedy na tyči ve skříni drží?“ Taky jsme se nejprve divili. Ale je to jednoduché. Uvnitř ramínka je ukrytý silný neodymový magnet. A tyč je z feromagnetického materiálu. Jaké mají magnetická ramínka výhody? Zjistěte v článku.

Ramínko s magnetem – elegantní a praktické

Věšáky, háčky, ramínka na košile, šaty, bundy. Díky nim máte v domácnosti pořádek. Věděli jste však, že existují ramínka bez háčku? Místo háčku je v ramínku vmontovaný neodymový magnet. Kotouč z neodymu je dostatečně silný, aby udržel jakýkoliv oděv o hmotnosti do 2 kg. Ramínko drží na hranaté, kulaté, šestihranné nebo i ploché kovové tyči.

Oblečení na ramínku s magnetem.

Ramínka s magnetem, takzvaná Cliq is here, vyrábí ve společnosti Flow Design sídlící v lotyšské Rize. Tvůrci Georg Dwalischwili a Janis Karklins uvádějí, že magnety časem trochu ztratí sílu. Je to jejich přirozená vlastnost. Ztratí se ale méně než 1 % magnetické síly za 10 let.

Zatím však není známo , zda magnetická ramínka vyrábí či prodává někdo v České republice.

Konec nepořádku ve skříni

Díky přirozené přitažlivosti magnetů a zároveň jejich odpuzujících vlastností se ramínka nedostanou k sobě blíž než na 1–2 cm. Mezi ramínky jsou tak mezery. Oblečení ve skříni je úhledně srovnané.

Další výhodou je, že odstraněním háčků ušetříte ve skříni v průměru 6 cm vertikálního prostoru – vejdou se vám do ní vyšší, neboli delší kousky oblečení. Například šaty nebo župan. Navíc se háčky do sebe navzájem nepropletou a nevydávají pronikavý zvuk doteku kovu na kov.

Magnetická ramínka Cliq is here.

Set 3 ramínek prodávájí ve Flow Design za 99 EUR.

Jsou pro vás magnetická ramínka moc nákladná? Vyrobte si je

Líbí se vám nápad s magnetem v ramínku? Vyrobte si svá vlastní. Pořiďte si velký kotoučový magnet, z ramínka odstraňte háček. Na boku horní části ramínka vyvrtejte otvor o průměru magnetu, ale neprovrtejte ramínko skrz. Druhá strana musí zůstat neporušená. Otvor zakápněte trochou univerzálního lepidla UHU MAX REPAIR a vložte neodymový kotouč.

Přemýšlíte, jaký magnet použít? Napište nám, poradíme s jeho výběrem.

Největší výzvou pro designéry je navrhnout a přepracovat produkty každodenního použití. Georgovi a Janis se to povedlo. Co myslíte?

Sledujte dál blog Unimagnet a objevte další vychytávky z magnetického světa.

Zdroj fotografií: https://www.cliqishere.com/