Zkratka POS vychází z anglického Point of Sales a znamená místo, kde dochází k prodeji. POP se týká zase nákupu – Point of Purchase. Většinou se jedná zároveň o místo prodeje i nákupu současně. Zároveň se tak označují všechny materiály pro reklamu a informování zákazníků, které se na místech prodeje i nákupu využívají a informují zákazníky o novinkách, akcích, slevách, výprodejích, doplňkových službách. K jejich snadnému umístění slouží magnetické držáky. Zjistěte, které typy existují a kam je můžete připevnit.

POS, POP magnetické držáky s klipem, kolíčky i na rámeček

Magnetické držáky k umístění informací a akcí pro zákazníky mají různé rozměry, typ konstrukce a také způsob připevnění tiskoviny, například letáku či papíru o formátu A5, A4 nebo A3. Na výběr máte tyto základní typy:

Otočný magnetický propagační držák POS-C7 s připevňovacím klipem

POS-C7 magnetický propagační držák, otočný s klipem.
POS-C7 magnetický propagační držák, otočný s klipem.

Bílý nastavitelný a otočný promo POS/POP magnetický držák má klip pro letáky a vytištěné upoutávky. Disponuje magnetickou základnou s feritovými magnety. Pro větší přídržnou sílu má sendvičovou strukturu magnetického úchytu. Dá se polohovat podle potřeby.

Letáčky a tiskoviny do držáku připevníte pomocí secvakávacího klipu rychle a jednoduše. Magnetický propagační držák pak jen přicvaknete k jakékoliv feromagnetické ploše – ocelovému regálu, nosníkům, na železnou trubku, ke kovovému stolu, plechové skříni.

Aby se leták nebo jiná informace v držáku neohýbaly, je dobré při rozměrnějších formátech použít větší gramáž papíru nebo tiskovinu zalaminovat. Klip nemá na bocích žádné zarážky, rozměr vložené tiskoviny je díky tomu takřka neomezený.

Ukázat magnetický promo držák POS-C7 na e-shopu.

Magnetický otočný držák POS-R8 s kolíčky

POS-R8 magnetický propagační držák, otočný s kolíčky.
POS-R8 magnetický propagační držák, otočný s kolíčky.

Další verze propagačního držáku na magnety je s kolíčkovým mechanismem, s pochromovaným ramenem do tvaru L. Pomocí dvou kolíčků přicvaknete leták nebo tiskovinu. Kolíčky se dají po rameni posouvat. Bílá magnetická základna obsahuje feritové magnety se sendvičovou strukturou. Držák je polohovatelný podle potřeby.

Magnetický držák můžete připevnit například k regálu v obchodě.

Ukázat magnetický promo držák POS-R8 na e-shopu.

Propagační otočný magnetický držák POS-R16 s háčky

POS-R16 magnetický propagační držák, otočný s háčky.
POS-R16 magnetický propagační držák, otočný s háčky.

Zalaminované letáky, na kterých informujete o akčním zboží, novinkách nebo slevách, do tohoto magnetického otočného držáku připevníte pomocí posunovacích háčků. Je tedy potřeba, aby měla tiskovina otvory vytvořené třeba kancelářskou děrovačkou. Maximální rozteč pro otvory je 260 mm.

Držák má bílou základnu s feritovými magnety se sendvičovou strukturou a je otočný, s pochromovaným ramenem, stejně jako ostatní typy držáků.

Ukázat magnetický promo držák POS-R16 na e-shopu.

Otočný promo magnetický držák POS-C9 s kolíčky na tiskoviny

POS-C9 magnetický propagační držák, otočný s kolíčky.
POS-C9 magnetický propagační držák, otočný s kolíčky.

Tento otočný magnetický držák má dva posouvací kolíčky k přicvaknutí letáků nebo jiných promo materiálů. V bílé základně jsou feritové magnety, pro větší přídržnou sílu se sendvičovou strukturou. Délka ramene je 300 milimetrů, což je dostačující i pro formát papíru A3 na výšku.

Ukázat magnetický promo držák POS-C9 na e-shopu.

Teleskopický magnetický držák POS-C2 na letáky, s kolíčky

POS-C2 magnetický propagační L teleskopický držák, otočný s kolíčky.
POS-C2 magnetický propagační L teleskopický držák, otočný s kolíčky.

Pokud potřebujete používat různé velikosti propagačních materiálů, přijde vhod verze magnetického držáku POS-C2. Bílou základnu tvoří sendvičově skládané feritové magnety. Jeho výhodou je možnost změny délky pochromovaného ramene díky teleskopické konstrukci.

Vysunutím ramene můžete délku měnit v rozmezí 400 až 750 milimetrů. Do tohoto magnetického držáku se tak vejdou i rozměrnější tiskoviny nebo menší plakáty, které k držáku přicvaknete pomocí dvou kolíčků. Propagační držák je polohovatelný.

Ukázat magnetický promo držák POS-C2 na e-shopu.

Propagační magnetický držák POS-C16, otočný na rámečky

POS-C16 magnetický propagační držák, otočný, na rámečky.
POS-C16 magnetický propagační držák, otočný, na rámečky.

Používáte-li plastové rámečky na letáky a promo tiskoviny, můžete je pomocí magnetického držáku snadno přicvaknout například ke konstrukci veletržního stánku, k regálu ve skladu nebo prodejně.

Bílá základna držáku obsahuje feritové magnety se sendvičovou strukturou pro větší přídržnou sílu. Plastové rámečky se dají zasunout do konstrukce držáku a vystavit. Magnetický držák rámečků je polohovatelný.

Ukázat magnetický promo držák POS-C16 na e-shopu.

Magnetické kapsy a rámečky s průhlednou krycí fólií

Různě barevné magnetické kapsy s průhlednou krycí fólií na papír formátu A4.
Různě barevné magnetické kapsy s průhlednou krycí fólií na papíry formátů A5, A4, A3.

Dalším typem magnetických pomůcek a držáků vhodných na propagaci jsou magnetické kapsy. Zasunete do nich tiskovinu nebo leták a přicvaknete naplocho k feromagnetické ploše, například plechové skříni.

Tiskovina je chráněná průhlednou fólií před prachem a znečištěním. Vybírat můžete ze základních barev magnetických kapes, pro formát tiskoviny A3, A4 nebo nejmenší A5.

Ukázat magnetické kapsy na e-shopu.

Magnetické rámečky s výřezem pro zapisování

Barevné magnetické kapsy s výřezem pro možnost zapisování na papír formátu A4.
Barevné magnetické kapsy s výřezem pro možnost zapisování na papír formátu A4.

K dispozici jsou i magnetické kapsy či rámečky bez krycí transparentní fólie. Ty jsou vhodné pro možnost zapisování na papír, ideální třeba na prezenční listiny, úklidové seznamy. Díky výřezu nemusíte papír z kapsy neustále vytahovat a vkládat zpět. Můžete si vybrat z několika barev, slouží pro umístění papíru formátu A4.

Ukázat magnetické kapsy s výřezem na e-shopu.

Používáte ve svém podnikání magnetické držáky? Pokud ano, které?
Sledujte další magnetické zajímavosti na blogu Magnetik.cz.