Magnet fishing s magnetem na tyči je ideální pro lovení menších předmětů v mělkých vodách, kde bývá bahno a nepořádek. S tyčí se dostanete pod převislé kameny, kořeny stromu a listí. Který magnet a tyč zvolit, jak je k sobě spojit? Zjistěte v článku.

Výhody magnetického lovu s tyčí

  • Lépe se dostanete přímo ke dnu řeky nebo potoka, protože na tyč můžete přitlačit, když je na dně bahno. Fishing magnet připevněný na laně po dně většinou jen táhnete.
  • Snadněji se dostanete pod převislý kámen, kořeny stromu, spadané listí, klacky, které na břehu často bývají. Při lovu na laně se může magnet v terénu zaháknout.
  • Když se na magnet přichytí větší nález, stačí jej přišlápnout k zemi a odtrhnout bez ohýbání.
  • S magnetem na tyči můžete prohledávat i písečnou pláž u rybníka, řeky, jezera, podobně jako s detektorem kovů.
  • Magnet na tyči se hodí i pro případ, pokud ztratíte v trávě například klíče od auta.

Tip: Na magnet fishing si přibalte vysoké holínky nebo brodící kalhoty.

Jak si vyrobit tyč na magnetic fishing

K výrobě budete potřebovat:

  • Magnetický úchyt s magnetickou silou 135 kg. Kruhový neodymový magnet v odolném kovovém pouzdře má otvor s prohlubní na šroub M8. Místo něj můžete použít magnet pro lovce pokladů M9, který má ještě odolnější ocelové pouzdro a stejnou magnetickou sílu.
  • Malířskou teleskopickou tyč z odolného plastu nebo raději kovovou s maximální nastavitelnou délkou 200 cm. Tyč musí mít pevnou dutou koncovku, protože do ní budete šroubovat. Pořídíte ji v hobby marketu nebo v obchodě s malířskými potřebami.
  • Šroub se závitem M8, pomocí kterého našroubujete magnetický úchyt k tyči.

Postup výroby tyče na magnet fishing:

1) Otvor v koncovce tyče je pro šroub M8 příliš malý. Pomocí vrtačky a vrtáku otvor v koncovce malířské tyče zvětšete, ale ne moc. Šroub by měl jít do otvoru zašroubovat natěsno, jinak nebude magnet na tyči pevně držet.

2) Nyní zašroubujte šroub do koncovky tyče a vytvořte v plastu vlastní závit. Jde to ztuha, plast je tvrdý. Aby šroub v koncovce dobře držel, můžete jej zakápnout univerzálním lepidlem UHU Max Repair.

3) Šroub vyšroubujte a přišroubujte kruhový magnet. To je vše.

Při magnetickém rybolovu myslete na to, že magnet je spojený s tyčí přes závit v plastu, tak se nesnažte za každou cenu vylovit těžký předmět, aby se vám magnet z tyče nevylomil.

Podívejte se na magnetický rybolov s tyčí ve videu.

Nasaďte holínky, vyrazte na břeh řeky nebo potoka a užijte si magnet fishing!

Objevte další tipy a návody pro magnet fishing na blogu Magnetik.cz.