Zjistěte, co je magnet fishing, kterými dalšími termíny se označuje, i kde je nejpopulárnější. Zajímá vás, které poklady lze pomocí extra silných magnetů z vody vytáhnout? Poznejte výhody a zábavu magnet fishingu neboli magnetického rybo/lovu v úvodním díle našeho seriálu.

Co je magnet fishing

Magnetic fishing znamená hledání, lov železných či jiných feromagnetických předmětů ve vodních hlubinách pomocí extra silného neodymového magnetu. Magnet připevníte na lano, hodíte do řeky, jezera, potoku, táhnete po dně a těšíte se, které „poklady“ se k magnetu přichytí.

Magnetické rybaření je zábava a relax, oddechnete si od každodenních starostí, zažijete dobrodružství i adrenalin. Nikdy nevíte, co se vám podaří z hlubin vytáhnout. Moment napětí, když magnet taháte z vody, je skvělý. A co teprve, když pak z hlubin vytáhnete něco zajímavého!

Navíc jezera a řeky čistíte od feromagnetických předmětů, odpadu z železa, oceli.

Pro magnetický lov potřebujete speciální silné magnety na fishing o magnetické síle od 135 do 500 kg, pevné lano a pár dalších pomůcek. O magnetech pro lovce pokladů budeme psát v dalších dílech seriálu.

Silné magnety na fishing.

Další označení pro magnet fishing

Magnet fishing se nazývá i jinak. Možná jej znáte jako magnetický rybolov, magnetický lov nebo magnetické rybaření. Nejvíce se však používá originální anglické označení Magnet fishing.

Lidé, kteří se věnují magnetic fishingu, se nazývají magnetičtí lovci pokladů či prostě magnet fisheři.

Co vše můžete z vodních hlubin při magnetickém fishingu vylovit?

Dna řek, rybníků a jezer ukrývají mnoho předmětů. Při magnetickém rybolovu můžete vytáhnout například staré hrnce, hřebíky, části jízdních kol, ale i trezor nebo staré zbraně. Cennosti hlaste muzeu, nalezené zbraně a munici na policii. Více o tom ještě napíšeme v dalších dílech seriálu.

Magnet fishing.

Ve které zemi je magnet fishing nejoblíbenější?

Podle dat Google Trends z května 2019 je magnetic fishing nejvíce oblíbený v Česku, dále ve Velké Británii a Slovensku.

Oblíbenost magnet fishingu.

Více o magnetickém rybolovu se dozvíte na našem speciálním webu Magnet-fishing.cz. Nejvíce se o této zábavné aktivitě naučíte praxí. Pořiďte si silné magnety z neodymu na magnet fishing a vyrazte do přírody k vodě.

Podívejte se na magnet fishing v praxi

Hodně štěstí při hledání pokladů a sledujte dál náš seriál o magnetickém rybaření.

Objevte další zajímavosti o magnet fishingu.