Někteří magnetičtí lovci si nasazují na magnet pro magnetický rybolov kužel. Zjistěte k čemu kužel slouží a jak jej použít. Jak si takový kužel vyrobit?

K čemu slouží kužel pro magnet fishing

Při magnetickém rybolovu se vám někdy může magnet pod vodou zachytit o kameny, kořeny stromů, zamotat do řas nebo v městských vodách zavadit o nepořádek na dně. Pokud nasadíte na magnet plastový kužel, magnet mezi překážkami snadno propluje, předejdete jeho zaseknutí.

Výrobci většinou ochranné kužely vyrábějí z odolného polypropylenu, v tmavé nebo světlé barvě. Výhodou výrazné barvy je to, že je na fishing magnet pod vodou lépe vidět, a tak jej při případném uváznutí lépe najdete.

Jak kužel na magnetu používat

Skrz otvor kuželu provlékněte nosné lano, přivažte jej k závěsnému oku magnetu a kužel posuňte až po okraj magnetu. Kužel by měl pevně držet a nevysouvat se. Proto je třeba vybrat správný rozměr kuželu, aby na magnet dobře pasoval.

Průměr kuželu musí být stejný jako průměr fishing magnetu. Třeba na 75mm magnet s magnetickou silou 282 kg nasadíte kužel o průměru také 75 mm.

Z čeho si kužel vyrobit

Kužel na magnet si můžete vyrobit. Dá se vytvořit například z tréninkového kuželu. Plastový kužel používají trenéři a sportovci pro vymezení plochy hřiště či slalomové dráhy. Do vrcholu tréninkového kuželu pak stačí vyvrtat otvor pro provléknutí lana.

Další možností je zkustit uříznout vršek PET lahve, aby seděl průměr, případně pak doladit horkovzdušnou pistolí.

Máte nasazeno? Spusťte magnet do vodních hlubin a užijte si lov pokladů.

Objevte další magnetické zajímavosti na blogu Magnetik.cz.