Jak rozmotat nové lano na magnet fishing, aby se vám nezamotávalo a neničilo? Zjistěte, jak lano pro lov pokladů z hlubin správně smotat, čistit a skladovat.

Jak rozmotat nové lano na magnet fishing?

Lano na magnet fishing výrobci většinou namotávají na papírovou cívku, proto si lano po rozbalení ponechává takzvanou „tvarovou paměť“. Jak lano správně rozmotat, aby se vám nekroutilo a nedělaly na něm uzly? Bude se vám hodit pomocník.

Lano sejměte z cívky a natáhněte asistentovi na obě ruce přes předloktí. Chytněte konec lana a vymotávejte jej, zatím, co bude asistent ruce otáčet. Důležité je, aby vám celé lano prošlo rukama. Pokud je lano zkroucené, srovnejte ho.

Podívejte se na video.

Znečištěné lano stačí omýt čistou vodou

Městské stoky nebo rybníky mohou být často plné bahna nebo jiných nečistot. Znečištěné lano po magnetickém rybolovu vyperte ručně ve vlažné čisté, případě mýdlové vodě. Potom lano propláchněte vodou, pověste do stínu a nechte uschnout. Vyvarujte se sušení lana na přímém slunci.

Lano uložte na suché a tmavé místo

Pokud zrovna nelovíte, lano na magnet fishing naviňte na papírovou cívku, zabalte a uložte na suché a tmavé místo, kde bývá konstantní teplota. Budete-li lano skladovat třeba v garáži nebo dílně, uschovejte jej dál od chemikálií, barev, olejů, kyselin a vyhněte se skladování v blízkosti topení. Jen tak vám lano dlouho vydrží. Agresivní látky by mohly poškodit jeho strukturu.

Lano občas kontrolujte

Magnet fishing v řece Jizeře.
Magnet fishing v řece Jizeře.

Někdy se vám může stát, že lano s magnetem vytahujete přes kořeny nebo ostrý kámen. Proto je dobré, když tuto důležitou součást výbavy magnetického lovce jednou za čas zkontrolujte.

Celé lano „projeďte“ rukama a podívejte se, jestli není někde natržené a zda je stále hladké. Byla by škoda, kdyby se vám při magnetickém rybolovu lano přetrhlo a silný neodymový magnet zůstal ve vodních hlubinách.

Ať vám lano při magnetickém lovu dlouho slouží!

Sledujte další magnetické zajímavosti o magnetickém rybolovu na blogu Magnetik.cz.