Proč na magnetickém lovu používat rukavice? Zjistěte, které rukavice na magnet fishing vybrat a co by měly splňovat.

Rukavice na magnet fishing, které magnetickým rybářům dodáváme, jsou vyrobené z polyamidu, opatřené nitrilovým povrchem na dlani a prstech. Díky tomu jsou odolné vůči olejům, mazivu a protiskluzové. Rukavice jsou pohodlné, lehké a pružné, takže i menší vylovený předmět vezmete snadno do ruky.

5× proč při magnetickém lovu používat rukavice

1) Rukavice mají protiskluzovou vrstvu, takže při vytahování těžších předmětů z vody vám bude lano v ruce dobře držet, bez nepříjemného zařezávání a klouzání.

2) Některé předměty ve vodních hlubinách mohou být ostré a rezavé. V rukavicích ochráníte své ruce před poraněním.

3) Vylovené poklady bývají často špinavé a od bahna. Ve fishing rukavicích budete mít ruce v suchu a čisté.

4) V podzimních a zimních měsících je voda velmi studená, v rukavicích vám ruce při magnetickém rybolovu tolik neprochladnou.

5) Rukavice na magnet fishing využijete také při stavebních, řemeslných a těžších zahradních pracích, v dílně, při stěhování.

Které rukavice na magnet fishing vybrat a co by měly splňovat?

Rukavice.
Rukavice.

Před výběrem rukavic pro magnetický rybolov se nejprve zamyslete, před čím by vám měly ruce chránit. Promyslete si možná rizika, se kterými se při lovení pokladů z hlubin možná setkáte.

Rukavice by měly chránit ruce před nečistotami, být odolné proti oděru a opatřené protiskluzovou vrstvou. Zároveň mají být pohodlné, aby se vám v nich s nalezenými předměty i výbavou na magnet fishing dobře manipulovalo.

Dbejte také na výběr vhodné velikosti, aby vám rukavice na rukou dobře seděly. Protiskluzové rukavice na magnet fishing seženete v běžných velikostech 7, 8, 9, 10.

Kterou velikost vybrat? Velikosti pracovních rukavic určuje norma ČSN EN 420 a odvíjí se od obvodu a délky ruky.

Velikost – Obvod/délka ruky

Nasaďte rukavice a vyrazte na magnetický lov!

Objevte další magnetické tipy a zlepšováky na blogu Magnetik.cz.