Některá místa jsou pro magnetický rybolov vhodnější než jiná. Přejete si vylovit něco jiného než jen pivní zátky, rezavé hřebíky, děravé trubky od kamen? Zkuste pár tipů, jak vybrat vhodné místo na magnet fishing a podle čeho se řídit.

Jak začít s hledáním lokality pro magnetický lov

Nejprve si sedněte doma k počítači a vytipujte vodní plochy na mapě. Hledejte potok, rybník, řeku, jezero, vodní nádrž nebo přehradu. Na internetu rovněž najdete seznamy vodních kanálů a vodních ploch vybraného kraje nebo většího města, podobně jako má třeba Praha. Dobré jsou mapy.cz.

Je-li vodní plocha blízko vašeho bydliště, lokalitu prozkoumejte osobně a zvažte, zda by mohly být pod hladinou nějaké kovové předměty. Zároveň obhlédněte přístup k vodě a hloubku vodní plochy. Způsoby hledání pokladů se silným magnetem se liší podle toho, zda je přístup na vyvýšeném místě, lovíte-li v mělkých špinavých vodách, z mostu nebo u řeky.

Magnet fishing u přehrady.
Zdroj fotografie: Marta Wave ze služby Pexels

Jak vybrat vhodné místo pro lov pokladů magnetem

1) Mělo by to být místo, kam chodí hodně lidí. Pokud lokalitu navštěvuje více lidí, máte větší šanci najít zajímavý nález. Mnoho kovových feromagnetických předmětů, které se mohou k magnetu přicvaknout, naleznete v městských vodních plochách – potocích a řekách protékajících městy, ve vodních kanálech, náhonech.

Městský vodní kanál.
Městský vodní kanál.

2) Oblast musí být dobře přístupná, nejlépe pokud je poblíž silnice, aby byla větší šance, že do vody někdo něco vhodil.

Molo.
Molo.

3) Vodní plocha by měla mít hloubku více než 1 metr. Když lidé upustí do vody nějaký předmět, z mělkých vod si jej vytáhnou zpět. Čím špinavější voda, tím lépe. Potom stačí i menší hloubka.

Pod molem.
Pod molem.

4) Ideální je rovněž řeka protékající pod mostem. Někteří lidé se kovových předmětů zbavují buď vhozením přímo z mostu, anebo pod mostem. Má-li ale řeka pod mostem silný proud, kovové předměty mohou být na dně i o několik metrů dále. Každá velká voda je může posunout o kus dál, anebo pokrýt vrstvou nánosů.

Magnetický lov pod mostem na řece Jizeře.
Magnetický lov pod mostem na řece Jizeře.

5) Budete-li trávit dovolenou u moře, vyzkoušejte lovit s magnety u mola a z nábřeží v malém přístavu. Majitelům lodí, plachetnic a člunů občas do vody spadnou nějaké předměty. Při magnet fishingu ve slané vodě potom magnet omyjte čistou (neslanou) vodou, sůl totiž urychluje korozi.

Přístav.
Přístav.

Plánujete zkusit magnet fishing v zahraničí?

Chcete-li vyrazit s fishing magnety za hranici České republiky, ověřte si, jaká je legislativa dané země. Stejně tak si zjistěte podmínky přepravy silných magnetů u letecké společnosti, cestujete-li letadlem. O omezeních a pravidlech magnetic fishingu v zahraničí jsme psali v sedmém díle seriálu.

Nikdy nevíte, kdy vylovíte svůj nejlepší magnetický nález

Svůj nejcennější nález můžete najít na místě, které navštěvuje mnoho lidí, ale i na klidném místě, kde se někdo pokusil něčeho zbavit. Zkoušejte a vhoďte magnet do vody ať už jste kdekoliv. Nikdy nevíte, co z vody zrovna vylovíte.

Úspěšný magnetický lov!

Sledujte dál seriál o magnetic fishingu na blogu Magnetik.cz.