Na co někteří magnetičtí lovci pokladů z vod používají karabinu? Je vhodná v případě, pokud máte více magnetů, které potřebujete na laně rychle vyměňovat. Má však i své nevýhody. Víte, které? Podívejte se do článku a zjistěte, podle čeho karabinu vybrat.

Na co je dobrá karabina při magnet fishingu?

Karabina funguje jako mezikus mezi magnetem a lanem.

Hodí se v případě, když máte více fishing magnetů a jen jedno lano. Při výměně magnetů stačí jen přecvaknout karabinu, namísto složitého převazování lana. Máte-li magnet s vrchním i bočním okem, s karabinou lano rychle přecvaknete.

Důležité je lano pro magnet fishing ke karabině přivázat pevným uzlem, stejně, jako když navazujete lano k oku magnetu. Nestačí lano karabinou jen protáhnout.

3 kritéria, podle kterých vybrat karabinu pro magnetický lov pokladů

1) Vyberte si horolezeckou karabinu s vysokou pevností.

2) Zvolte karabinu s pojistkou zámku, ať máte jistotu, že se pod hladinou zámek neotevře.

3) Použijte takovou karabinu, která nebude v poměru s magnetem zbytečně velká. Čím větší oko karabina má, tím větší hrozí riziko, že se pod vodou o něco zahákne.

Pár nevýhod používání karabiny při magnetic fishingu

Při používání karabiny se magnetičtí lovci pokladů dělí na dvě skupiny: jedni jsou s používáním karabiny spokojeni, druzí mají špatné zkušenosti.

Jednou z nevýhod karabiny může být to, že se zahákne o kořeny a nečistoty na dně rybníka a magnet jde pak velmi těžko vytáhnout. Může se tedy stát, že budete muset za magnetem do vody.

Při vytahování těžkého předmětu z vody, když potřebujete lanem silně trhnout, se může karabina poškodit, prasknout, a vy tak možná přijdete o neodymový magnet i s nálezem.

U některých typů karabin se může její ocelová část, například šroubovací pojistka, k magnetu přicvaknout. Až budete karabinu kupovat, vezměte si s sebou třeba malý magnet, ať víte, zda je vyrobená z nemagnetického kovu.

Vyzkoušejte si, zda vám bude karabina při magnetickém rybolovu vyhovovat či nikoliv. Pokud ne, může se hodit ještě na jedno použití. Někteří magnet fisheři si karabinou připevňují lano k opasku.

Úspěšný lov!

Baví vás magnetic fishing? Podívejte se na další tipy pro lovce pokladů na blogu Magnetik.