Jak si pomocí magnetické barvy vytvoříte magnetickou nástěnku? Podívejte se na postup, jak připravit podklad a s barvou pracovat. Dozvíte se také tipy na magnety, které na magnetické barvě dobře drží. Tak do toho.

Jaké má magnetická barva vlastnosti

Magnetická barva MagnetPaint je vodou ředitelná barva na akrylové bázi. Obsahuje malé kovové částečky, díky kterým pak na vytvořené nástěnce drží magnety. 

Magnetická barva na zeď splňuje evropskou normu EN 71–3, která stanovuje bezpečnost a zdravotní nezávadnost hraček pro děti. Ale ne každá, doporučujeme vybrat například kvalitní značku MagPaint.

Plechovka s magnetickou barvou
Litrové balení magnetické barvy.

Aby magnety na nástěnce dobře držely, je důležité barvu aplikovat ve třech vrstvách.  Při 3 nátěrech je průměrná spotřeba 500 ml barvy na 1 m². Barvu seženete v těchto baleních:

Návod na výrobu nástěnky z magnetické barvy

Pořiďte si malířský váleček s plastovou vaničkou, magnetickou barvu, papírovou malířskou pásku a pusťte se do toho.

Magnetická barva a malířský váleček
Magnetická barva a malířský váleček.

1) Před nanesením magnetické barvy by měl být povrch rovný, hladký, čistý a suchý. Případné praskliny ve zdi opravte, hrubý povrch osmirkujte jemnou brusnou houbičkou a pak ze stěny otřete či vysajte prach.

2) Na zdi vyměřte a označte umístění magnetické nástěnky. Po obvodu nástěnky přilepte malířskou papírovou pásku.

3) Barvu otevřete a důkladně promíchejte, aby se kovové částečky dobře promíchaly.

Magnetická barva v plechovce
Magnetická barva v plechovce.

4) Barvu nalijte do vaničky a naneste na stěnu první vrstvu. Nechte zaschnout. Další vrstvu aplikujte nejdříve za 4 hodiny. Stejně postupujte u nátěru dalších vrstev.

5) Máte natřené 3 vrstvy magnetické barvy? Pro hladší povrch můžete nanést ještě jednu vrstvu a tu jemně osmirkovat. Opatrně sejměte malířskou pásku.

Podívejte se na instruktážní video, jak s magnetickou barvou pracovat:

Hotovo? Vystavte si svůj oblíbený citát, fotografie, obrázky od dětí na magnetické nástěnce v kuchyni, obývacím nebo dětském pokoji. V pracovně a kanceláři zase můžete mít hned po ruce a na očích přicvaknuté myšlenkové mapy a poznámky.

Které magnety magnetická barva nejlépe udrží?

Na nástěnce z magnetické barvy nejlépe drží neodymové magnety. Vhodné jsou kancelářské magnety, například:

Detail nástěnky z magnetické barvy
Detail nástěnky z magnetické barvy.

Ať se vám magnetická nástěnka povede! 

Zdroj fotografií: MagPaint