Magnetická miska.

Využijte keramické, plastové či kovové misky, které vám doma přebývají. Vytvořte si magnetický držák na šroubky do dílny, na kancelářské sponky do pracovny nebo magnetický stojánek na šicí potřeby či pírka do vlasů. Mějte drobné kovové předměty vždy při ruce. Použijte jednoduchý návod.

Návod na výrobu magnetického stojánku – misky

Co k výrobě magnetické misky potřebujete?

Misky zespoda očistěte. Na každý neodymový magnet kápněte UHU lepidlo. Magnety na několik vteřin přitiskněte ze spodní strany na dno misky – té, která není běžně vidět. Po zaschnutí lepidla stačí misku otočit a malé kovové předměty, špendlíky, sponky do ní nasypat.

4 tipy na využití magnetické misky

1) Magnetický držák na šroubky či matičky

„Kam jsem jen dal ten šroubek?“ Zřejmě se vám už při rozebírání stroje stalo, že se šroubky, matičky a podložky někam zakutálely. Využijte magnetickou misku v garáži, dílně či ve výrobní hale na montáži. Při opravách přístrojů se vám už drobné součástky ztrácet nebudou.

Díky neodymovým magnetům můžete misku připevnit třeba k plechové skříňce či jinému feromagnetickému povrchu vertikálně, dnem vzhůru.

Magnetický držák do dílny.

2) Magnetický stojánek na špendlíky, jehly a šicí cívky

Použijte malou plochou misku a vytvořte si stojánek na špendlíky, zavírací špendlíky, jehly nebo cívky do své šicí dílny. Teď už se vám drobné šicí potřeby ztrácet nebudou.

Magnetická miska na špendlíky.

3) Magnetická miska na kancelářské sponky

Povalují se vám po pracovním stole kancelářské sponky? Vyrobte si jednoduchý, avšak originální držák. V misce drží i barevné kovové sponky potažené plastem.

4) Magnetický držák na kovové sponky a pírka do vlasů

Provozujete kadeřnictví nebo jen chcete mít kovové sponky a pírka do vlasů na jednom místě? Přestaňte je lovit po celé koupelně. Připněte malá kovová pírka na magnetický stojánek – misku. Magnetickou misku nacvakněte například na kovový rám zrcadla.

Magnetická miska na sponky do vlasů.

Pozor na elektroniku!

Magnetickou misku se silnými neodymovými magnety raději dejte dál od moderního šicího stroje, počítače, mobilního telefonu.

Čtěte dál blog Unimagnet a získejte praktické tipy na využití neodymových magnetů v každodenním životě.