Kterými dárky s magnety potěšit děti, rodiče, prarodiče? Potěšte maminku magnetickou barvou nebo fólií na výrobu nástěnky, dědu praktickými magnetickými háčky do dílny. Tatínkovi dejte pod stromeček magnety pro magnetický rybolov, synovi magnetickou stavebnici. Dceru obdarujte sadou na výrobu magnetek. Inspirujte se tipy na dárky pro celou rodinu.

1) Kovová páska na stěnu pro sestru

Kovová magnetická páska.
Kovová magnetická páska.

Udělejte radost mamince nebo sestře samolepicí kovovou páskou. Páska má na zadní straně samolepicí vrstvu, pomocí které pásku přilepí na zeď. Magnetkami pak k nástěnce přicvakne poznámky, fotografie, obrázky, vstupenky. Pásku si snadno nastříhá nůžkami podle potřeby. Dětský pokoj nebo kuchyň bude hned veselejší.

2) Sada na výrobu fotomagnetek pro mladou slečnu

Sada na výrobu fotomagnetek.
Sada na výrobu fotomagnetek.

Obdarujte kreativní manželku nebo mladou slečnu sadou na výrobu vlastních magnetek. Sada obsahuje 10 ks magnetických samolepek, na které si dámy nalepí vytištěné fotografie z dovolené, ale třeba i jízdenky, vstupenky. Potom je stačí nacvaknout na ledničku nebo magnetickou nástěnku.

Tip: Vyrobte z fólií magnetky s fotografiemi dětí a máte hezký dárek pro babičky, maminku, tetu.

3) Karabiny a magnetické háčky pro manžela a dědu

Magnetické háčky a karabina.
Magnetické háčky a karabina.

Magnetickou karabinu a magnetické háčky využije manžel a děda doma, v zahradním altánu, dílně, garáži. Přicvakne je ke kovovému povrchu, regálu, plechové skříni bez vrtání a lepení. Kdykoliv může magnety sejmout a přemístit jinam.

Magnetické háčky pořiďte rovnou v praktické sadě po 10 kusech, protože jeden háček většinou nestačí. Existují také černé háky a oranžové magnetické háčky ve voděodolném plastu. Jsou o něco větší než ty stříbrné, hodí se i pro venkovní použití.

4) Sada na magnet fishing pro dobrodruha

Magnet fishing.
Magnet fishing.

Máte doma dobrodruha? Vybavte ho magnetem pro lovce pokladů. Magnetičtí lovci hledají feromagnetické předměty v řece, rybníce i městské stoce. Co vše lze z vody vytáhnout? Starý hrnec, hřebíky, jízdní kolo, nákupní vozík, ale také trezor nebo zbraně. Magnetické rybaření je zábava i adrenalin. Nikdy totiž nevíte, co z vody vylovíte.

K neodymovému magnetu se budou manželovi nebo tatínkovi hodit pevné fishing lano a protiskluzové rukavice.

5) Magnetický úhelník pro spojování a natírání pro řemeslníka

Magnetický úhelník.
Magnetický úhelník.

Magnetický úhelník neboli svařovací magnet používají řemeslníci k přidržení materiálu ze železa a oceli, který potřebují svařit, smontovat nebo natřít. Materiál uchytí k magnetům v úhelníku a mají tak při práci volné ruce. Hodí se do firemní i domácí dílny.

6) Magnetická barva pro tvořivou manželku

Magnetická barva.
Magnetická barva.

Vylepšuje ráda vaše paní domov? Překvapte ji magnetickou barvou na stěnu. Magnetická barva má tmavě šedou barvu a obsahuje malé kovové feromagnetické částečky. Po třech nátěrech se z obyčejné stěny stane fero–magnetická. Na stěnu pak pomocí magnetek přicvakne fotografie z dovolené, pohlednice, obrázky dětí, poznámky.

Nezapomeňte manželce přibalit ještě malířský váleček.

7) Ve tmě světélkující barva pro tatínka a maminku

Ve tmě světélkující barva GlowPaint.
Ve tmě světélkující barva GlowPaint.

Udělejte rodičům či dětem pod stromečkem radost ve tmě svítí barvou GlowPaint. Po natření na stěnu barva ve dne není vidět, ale když ji pak po setmění „nabijete“, za tmy nazelenale září. Svítící malbou si mohou rodiče ozvláštnit předsíň, namalovat tajemné obrazce do ložnice nebo dětem v pokojíčku svítící zvířátka.

8) Magnetická stavebnice NeoCube Original pro syna i dceru

Magnetická stavebnice NeoCube.
Magnetická stavebnice NeoCube.

Magnetický hlavolam NeoCube se bude líbit staršímu synovi i sourozencům. Stavebnice obsahuje 216 magnetických kuliček, ze kterých postaví různé 2D a 3D tvary, například motorku, autíčko, kouli, hlemýždě, kaktus a dokonce i rampu s rotory. Při stavění budou trénovat představivost, odpočinou si od každodenních povinností, posílí soustředěnost i procvičí prsty.

Pro sestavení složitějších tvarů jsou ideální dvě magnetické stavebnice. Vyberte originální NeoCube v lesklé kovové barvě a třeba druhou vícebarevnou NeoCube mix barev. Pro tvorbu ještě větších děl přihoďte další barevnou variantu.

Pozor, silné neodymové magnety nepatří do rukou malých dětí. Je vhodná pro děti starší 15 let.

9) Magnetická samolepicí fólie na výrobu nástěnky pro maminku

Magnetická samolepicí fólie.
Magnetická samolepicí fólie.

Potěšte maminku nebo manželku samolepicí pokovenou fólií, ze které si vyrobí praktickou magnetickou nástěnku do kuchyně nebo předsíně. Fólie má samolepicí vrstvu, takže ji stačí jen přilepit na stěnu a používat. Na nástěnku si přichytí magnetkami oblíbené recepty, fotky, účtenky, pohledy nebo vytvoří rodinný úkolovník.

Magnetickou tabuli mohou popisovat fixy na flipchart. Na fixy se bude hodit [oranžový magnetický držák na tužky](https://www.unimagnet.cz/magneticky-drzak-na-fixy-tuzky-a-pomucky-oranzovy_z96 3/), ale jsou i jiné barvy.

10) Barevné magnetky na nástěnku pro dceru

Magnetky.
Magnetky.

Překvapte dceru barevnými magnetkami, kterými přicvakne pohledy, fotografie, plakáty, výstřižky z časopisů a vlastní obrázky na ledničku nebo magnetickou nástěnku. Vyberte třeba barevné magnetické figurky, červené kotoučové magnety v plastu a větší zelené magnetické válečky.

Objevte další magnetické nápady na blogu Magnetik.cz.