Barevná magnetická fólie přilne ke všem feromagnetickým kovovým povrchům ze železa, oceli i plechu – k magnetické nástěnce, ledničce, kovovému regálu, karoserii automobilu. Slouží k označování nebo kreativnímu tvoření. Magnetickou fólii seženete v několika barvách a formátech. Zjistěte, pro které účely se dá využít a jaké má přednosti.

Vlastnosti magnetických fólií

Barevné magnetické fólie bývají v archu A4, A3 nebo i v roli. Mají tloušťku 1 mm. Můžete je snadno stříhat nůžkami nebo řezat zalamovacím nožem. Magnetické fólie jsou k dispozici ve více než 10 barvách, včetně pastelových a metalických, například stříbrné a zlaté. Vrchní strana fólie je barevná, popisovatelná fixy, spodní černá strana je magnetická. 

Existují také barevné magnetické pásky

Barevná magnetické fólie.
Barevná magnetické fólie.
Barevná magnetické fólie.
Barevná magnetické fólie.

Jaké mají magnetické fólie přednosti a na co se naopak nehodí? 

Barevný povrch fólie můžete popisovat voděodolnými fixami.

Magnetickou fólii snadno přemístíte jinam bez poškození kovového podkladu. Označení regálu tak změníte bez lepení nebo přepisování papírových štítků během chvilky. Fólii jen přichytíte na jiné místo.

Pozor, na tyto barevné fólie nepřicvakávejte ani k nim nepřibližujte magnety, mohlo by dojít k jejich demagnetizaci. Nehodí se pro výrobu magnetické nástěnky. Pro tento účel raději použijte pokovenou fólii

Příklady a tipy na použití barevné magnetické fólie

Bílá magnetická fólie se používá pro popisování a následnému označení regálů, číslování ve skladech a průmyslových halách.

Označování s magnetickou fólií.
Označování s magnetickou fólií.

Využívají ji v reklamních studiích, slouží k propagaci speciálních nabídek v obchodě, které se často mění. Stačí je přicvaknout na bok kovového regálu se zbožím.

V knihovně se s fólií můžete setkat při označení regálů a polic s knihami.

Dá se umístit na kovové ocelové bedny, kontejnery a jiné kovové plochy a opatřit je výstražnými nápisy nebo barevnými symboly.

Barevné fólie na karoserii auta.
Barevné fólie na karoserii auta.

Využijte barevné magnetické fólie pro děti ke kreativní tvorbě. Vyrobte si sezónní dekorace, magnetickou abecedu, magnetický tangram. Tvorbu nacvakněte na magnetickou nástěnku nebo dvířka lednice.

Magnetický tangram.
Magnetický tangram.
Dekorace z barevné fólie.
Dekorace z barevné fólie.

Podívejte se na další použití barevné magnetické fólie doma i v podnikání.

Sledujte dál blog Magnetik.cz a objevte inspiraci na využití magnetických fólií.