Začínáte skládat magnetické kuličky? Jak postupovat, když si pořídíte magnetickou stavebnici NeoCube? Vyzkoušejte triky a inspirujte se deseti návody, jak z magnetických kuliček postavit 2D a 3D ornamenty, jako jsou například auto, točící se káča, kočka nebo náramek.

NeoCube je magnetická stavebnice pro dospělé a větší děti. Skládá se z 216 neodymových magnetických kuliček o průměru 5 mm. Název „NeoCube“ je složeninou dvou slov –
„Neo“ jako neodym, což je kovový prvek, ze kterého se vyrábí neodymové magnety, a „Cube“ jako kostka, krychle.

Jak s magnetickým hlavolamem začít?

Nejprve začněte skládat jednoduché 2D placaté tvary, později vyzkoušejte sestavit trojrozměrné ornamenty, například autíčko, WC mísu, hodinky, svícen, zmrzlinu, hlemýždě a mnoho dalších.

Časem můžete vytvářet větší ornamenty z více NeoCube stavebnicí a kombinovat mezi sebou i jednotlivé barvy. Magnetické kuličky NeoCube Original mají kovový vzhled. K mání jsou také další magnetické hlavolamy, které obsahují pozlacené magnetické kuličky, černé magnetické kuličky, červená magnetická stavebnice, zelené magnetické kuličky, modré neodymové kuličky a další barvy. Barevné NeoCube se vám budou rovněž hodit na výrobu sezónních dekorací. Všechny typy magnetických stavebnic NeoCube pořídíte na e-shopu Unimagnet.cz.

Začněte sestavením řetízku

Magnetické kuličky.
Magnetické kuličky.

Než se pustíte do skládání jakéhokoliv tvaru, spojte alespoň polovinu magnetických kuliček do řetízku. Z řetízku se vám budou neodymové kuličky lépe odpojovat, navíc se většina objektů staví právě z kuliček v řetízku. Jak na to. Pokládejte jednu kuličku za druhou, aby se k sobě přicvakávaly do řetízku.

Co dělat, když se kuličky odpuzují?

Pokud se vám při skládání stane, že magnetické kuličky ve dvou řadách nedrží u sebe, zkuste je pootočit. Nedrží u sebe z důvodu, že jsou zrovna kuličky natočené stejným magnetickým pólem k sobě. Proto se odpuzují. Někdy také pomůže, když pokračujete ve skládání. Připojením dalších kuliček se ty předchozí trochu srovnají.

Které návody na skládání magnetických kuliček patří mezi oblíbené? Inspirujte se a vyzkoušejte:

1) Poskládejte magnetické kuličky do jednoduchého tvaru květiny, vločky a srdce.

2) Nacvakněte na ledničku nebo nástěnku magnetické kuličky do různých nápisů a předejte vzkaz rodině.

Nápis z magnetických kuliček.
Nápis z magnetických kuliček.

3) Jeden z prvních 3D tvarů, který byste se měli naučit skládat, je kostka. Když vybalíte novou NeoCube z krabičky, je složená do pěkné krychle. Po skládání však máte z kuliček asi jen hroudu, která se do krabičky už nevejde. Podívejte se na návod, jak složit magnetickou kostku.

Jak sestavit kostku z magnetických kuliček.
Jak sestavit kostku z magnetických kuliček.

4) Jak si z magnetických kuliček NeoCube složit kuličkový „diamant“? Je to jednoduché, postupujte podle návodu v článku.

5) Dámy, vytvořte si z barevných magnetických kuliček náramek. Zjistěte, jak jej sestavit a na co dát pozor při jeho nošení.

Magnetický náramek.
Magnetický náramek.

6) Poskládejte originální a zelené magnetické kuličky do tvaru autíčka.

Autíčko z magnetických kuliček.
Autíčko z magnetických kuliček.

7) Sestavte si magnetickou WC mísu, aby si panáčci mohli odskočit.

8) Složte si z magnetických kuliček hlemýždě. Jak na to? Zjistíte v návodu s obrázky v článku.

Hlemýžď z magnetických kuliček.
Hlemýžď z magnetických kuliček.

9) Vytvořte z magnetické stavebnice kočku. Použijte třeba zelenou a NeoCube original.

10) Složte z magnetické stavebnice rotující káču, podobnou té klasické kovové.

Máte malé děti? Těm magnety do rukou nepatří!

I když je NeoCube stavebnicí, není to hračka. Skládá se totiž ze silných magnetů, které by mohly malým dětem ublížit. Hrozí spolknutí magnetů nebo skřípnutí prstů.

Podívejte se na další NeoCube návody na blogu Magnetik.cz.