Vyrobte si vlastní jednoduchou magnetickou nástěnku. Magnetická tabule se hodí do pracovny, předsíně i dětského pokoje. Stačí vám k tomu jen pár věcí. Podívejte se, z čeho nástěnku vyrobit a které magnetky, magnetické fólie, rámečky a fixy jsou na ni vhodné.

Z čeho bývají vyrobené kovové nástěnky a kam je umístit?

Kovové nástěnky bývají vyrobené z ocelového plechu, na který výrobce většinou nanáší bílý či barevný lak. Nástěnku pak pověsíte na háčky, které přišroubujete do hmoždinek vsunutých do předem vyvrtaných otvorů ve zdi. Takovou magnetickou tabuli seženete například v hobby marketech a některých prodejnách nábytku.

Pohodlnějším řešením je samolepicí popisovací magnetická nástěnka například v podobě pokovené fólie o rozměru 120 × 90 cm v bílé barvě. Díky samolepicí vrstvě kovovou fólii přilepíte ke stěně. Hezky splyne s povrchem stěny a můžete ji popisovat fixami na tabule a whiteboardy.

Magnetická samolepicí fólie na stěnu.
Magnetická samolepicí fólie na stěnu.

Máte nerovnou stěnu? Použijte nástěnku s pěnovým lepidlem

Pokud není vaše stěny úplně rovná, vyberte si raději pokovenou samolepicí magnetickou tabuli s pěnovým lepidlem. Pěnové lepidlo mírné nerovnosti vyrovná. K dispozici je bílá fólie o rozměru 100 × 60 cm.

Do kuchyně, předsíně i dětského pokoje

Magnetické nástěnky se hodí do kuchyně, pracovny nebo předsíně. Na nástěnce budete mít na očích důležité poznámky, vzkazy, oblíbené recepty, účtenky, fotografie, pohlednice.

Magnetická nástěnka.
Magnetická nástěnka.

Magnetickou tabuli využijí také děti v dětském pokoji. Mohou si na ni psát, učit se číslice a abecedu, přicvaknout své obrázky, fotky a diplomy.

Magnetická nástěnka.
Magnetická nástěnka.

Chcete na nástěnku malovat křídami? Nalepte na stěnu černou nástěnku

K mání je také speciální černá samolepicí magnetická nástěnka pro křídy. Je také vyrobené z pokovené fólie a můžete na ni psát křídami. I na této magnetické tabuli neodymové magnety dobře drží. Seženete ji v rozměru 100 × 60 cm, díky pěnovému lepidlu bude dobře držet také na mírně nerovném podkladu.

Černá pokovená fólie.
Černá pokovená fólie.

Jaké magnety na magnetickou nástěnku vybrat?

Kancelářské magnety a magnetické figurky

Kancelářské magnety.
Kancelářské magnety.

Magnetek na lednici existuje velká spousta. Ideální jsou magnetky s ukrytým neodymovým magnetem. Drží lépe a udrží více listů než feritové. Pořiďte si třeba:

Magnetické držáky na fixy

Magnetický držák na fixy a popisovače.
Magnetický držák na fixy a popisovače.

K magnetické nástěnce se vám bude hodit magnetický držák na fixy, tužky, kancelářské pomůcky, vizitky. Držák má na zadní straně magnetickou vrstvu, tudíž jej nemusíte připevňovat na stěnu, ale stačí jej přichytit na kovovou tabuli nebo lednici. Vyberte si bílý, modrý, oranžový nebo žlutý magnetický držák.

Magnetické kapsy a rámečky

Magnetické kapsy.
Magnetické kapsy.

Máte-li dostatečně velkou nástěnku, využijete také magnetické kapsy a rámečky. Kapsy mají rozměr A5, A4, A3. Můžete do nich vložit fotografie, malby, výukové materiály pro děti. Magnetickou kapsu se hodí třeba v kuchyni na oblíbené recepty, za fólií se vám papír neumastí.

Magnetické kapsy.
Magnetické kapsy.

Barevné magnetické fólie

Barevné magnetické fólie mají formát A4, snadno je natříháte nůžkami. Jak je využít? Z fólií vystříhejte kartičky, popište různými aktivitami a vytvořte dětem magnetický úkolovník, aby věděly, co mají během týdne zvládnout.

Anebo vytvořte magnetický tangram a skládejte s dětmi obrazce přímo na magnetické nástěnce.

Magnetický tangram.
Magnetický tangram.

Podívejte se na další magnetickéi nápady a tipy na blogu Magnetik.cz.