„Magnet na auto“ patří mezi hledané termíny. Co ale vlastně lidé hledají? V článku najdete popis a ukázky typů pogumovaných magnetů a magnetických fólií, které se pro přicvaknutí k autu hodí, třeba k připevnění krycí plachty nebo reklamy.

Vhodnými magnety na auto jsou pogumované magnety. Magnety v gumovém pouzdře mají několik výhod:

  • gumové pouzdro chrání magnet před poškozením,
  • pryžová vrstva zabrání klouzání magnetu,
  • pogumování chrání karoserii před poškrábáním,
  • díky pryžovému pouzdru jsou magnety odolné proti povětrnostním vlivům, UV záření a korozi.

Jejich nevýhodou ale je, že pryž se časem může opotřebovat. Záleží, jak s magnetem zacházíte.

Podívejte se, jak a které pogumované magnety se dají pro magnety na auto využít.

1) Pogumované magnety

Pogumovaný magnet na karoserii automobilu.
Pogumovaný magnet na karoserii automobilu.

Pogumované magnety jsou silné neodymové magnety potažené pryžovou vrstvou. Díky pryžové ochraně dobře drží na hladkém, lesklém a kluzkém povrchu. 

Pogumovaným magnetem přicvaknete ke karoserii automobilu krycí plachtu, reklamní transparenty nebo předlohu při polepování reklamy.

Krycí plachta na auto připevněná pogumovanými magnety.
Krycí plachta na auto připevněná pogumovanými magnety.

Může se vám hodit: Přídržná vs. smyková síla magnetů – kolik kg magnety udrží?

2) Pogumované magnetické úchyty

Pogumované magnetické úchyty.
Pogumované magnetické úchyty.

Existuje několik typů pogumovaných magnetických úchytů – se závitovým čepem, úchyty s vnitřním závitem a magnetické kabelové příchytky. Pogumované úchyty obsahují neodymový magnet v ocelovém pouzdře, které je navíc pogumované. Stejně jako pogumované magnety se i magnetické úchyty s ochrannou vrstvou pryže hodí na hladké a lesklé povrchy. 

Pogumovaný magnetický úchyt.
Pogumovaný magnetický úchyt.

Pokud váš karavan či obytná dodávka nemá plachtu proti slunci nebo markýzu, zkuste ji připevnit pomocí pogumovaných úchytů se závitovým čepem. Skrz otvory po obvodu plachty prostrčte závitový čep úchytu a jako protikus našroubujte matici. Stejným způsobem upevníte ke karoserii automobilu zakrývací plachtu. 

Zakrývací plachta přichycená pogumovaným úchytem.
Zakrývací plachta přichycená pogumovaným úchytem.

Máte obytný vůz a baví vás kutění? Někteří fajšmekři si dokáží z pogumovaných úchytů, závitových tyčí, kovových trubek, matic a překližky vyrobit poličku na karoserii obytné dodávky.

Polička na obytné dodávce připevněná pogumovanými úchyty.
Polička na obytné dodávce připevněná pogumovanými úchyty.

Pozor, pogumované magnety i pogumované magnetické úchyty používejte pouze u stojícího vozidla, nejsou určené například k upevnění transparentů na jednoucích autech. Pro více informací a výběr vhodného typu nás kontaktujte.

3) Magnetická fólie NeoFlex

Jak si reklamní magnety na auto vytvořit z magnetické fólie? Vlastníte-li firemní automobil, pro reklamu na auto je ideálním řešením magnetická fólie NeoFlex, která je určená i pro výrobu reklamy na jedoucí vozidla.

Magnetická fólie NeoFlex.
Magnetická fólie NeoFlex.

Magnetická fólie na auto má tloušťku 0,7 mm, šířku 62 cm, délku 1 m, dodáváme ji v roli. Oproti běžným magnetickým fóliím je vhodná do exteriéru a má 2× větší magnetickou sílu 64 g/cm². Na jedoucím autě tak dobře drží.

Fólie NeoFlex má bílou barvu, takže ji lze potisknout na moderních strojích nebo polepit řezanou grafikou. Pokud si na fólii přejete natisknout logo a informace o vaší firmě, zařídí vám to v každé lepší tiskárně nebo v reklamním studiu.

Fólii snadno sejmete, což se hodí v případě, když potřebujete zajet firemním autem někam soukromě. Po sejmutí po sobě nezanechává žádné stopy.

Reklama na auto z magnetické fólie.
Reklama na auto z magnetické fólie.

Její další výhodou je, že pokud se vám ve firmě změní kontaktní informace nebo rozšíříte sortiment, stačí si nechat vytisknout novou autoreklamu na magnetickou fólii a vyjde vás to zpravidla levněji než nový polep automobilu.

Jedna reklama na magnetické fólii může navíc kolovat v rámci vozového parku firmy. Magnetickou fólii vždy umisťujte na čistou a suchou karoserii.

Jste řidič začátečník? Magnetickou fólii využijete i jako magnet na auto s nápisem „Začátečník“.
Inspirujte se dalšími magnetickými triky a nápady na využití magnetů v propagaci.