Jak využít silné magnety pro magnetické zlepšováky? Inspirujte se a vyzkoušejte další tipy. Ve 4. díle seriálu si vyrobíte mini sběrač na rozsypané kovové drobnosti, zjistíte, jak snadno vyčistit láhev s úzkým hrdlem nebo si udělat více místa na pracovním stole.

1) Uspořte místo na stole díky samolepicím magnetům

Překáží vám na pracovním stole počítačová klávesnice? Pokud na počítači nepotřebujete pracovat pořád nebo máte notebook a klávesnici často nepoužíváte, nalepte na ni zespodu několik samolepicích magnetů. Další kotoučové magnety přilepte ke skříni počítače nebo na bok pracovního stolu. Když klávesnici zrovna nepoužíváte, přicvakněte ji tam a budete mít na stole více místa.

Místo samolepicích magnetů můžete použít i kvádrové magnety a lepidlo UHU.

2) Vyčistěte skleněné lahve nebo demižon

Magnet v houbičce na nádobí.
Magnet v houbičce na nádobí.

Vyčistit vnitřek láhve s úzkým hrdlem, demižon, karafu nebo džbán je obtížné, pokud nemáte vhodné náčiní. Vyzkoušejte tento trik s neodymovým magnetem a houbičkou. Houbičku na nádobí rozpulte na třetinu nebo čtvrtinu, záleží na velikosti lahve. Zalamovacím nožem vyřízněte v kusu houby malý otvor, do kterého vlepte lepidlem nebo pomocí tavicí pistole pogumovaný magnet. Houbičku s magnetem vložte do lahve. Druhý kotoučový magnet přicvakněte na vnější stranu lahve. Podívejte se na úvodní obrázek.

Jak budete magnetem přejíždět po lahvi, bude se houbička uvnitř pohybovat a zároveň čistit vnitřní stěnu lahve.

Proč použít pogumované magnety? Magnety s pogumovaným povrchem jsou odolnější proti korozi a guma zároveň chrání neodym proti poškození.

3) Vyrobte si z krabičky mini sběrač na rozsypané špendlíky, šroubky, připínáčky

Magnetický sběrač.
Magnetický sběrač.

Rozsypaly se vám připínáčky, špendlíky, kancelářské sponky nebo šroubky? Posbírejte je snadno a rychle. Najděte mělkou plastovou krabičku nebo dózu, ideálně s bočními stranami o rozměru asi 2 cm. Vně ke dnu krabičky přiložte neodymový kotouč. Potom krabičkou přejíždějte po rozsypaných kovových drobnostech – v okamžiku se přichytí. Magnet stačí přidržovat prstem.

Umístěte krabičku nad misku. Vyjměte magnet z krabičky. Po vyjmutí magnetu z krabičky se posbírané šroubky či hřebíky od krabičky zase uvolní a spadnou do připravené misky.“

Vyrobte si další magnetické vychytávky na blogu Magnetik.cz.