Vyberte stránku

Jak s využitím neodymových magnetů snadno zatlouct hřebík nebo ovládat dotykový displej v rukavicích? Vyrobte si magnetické zlepšováky podle návodů v 7. díle seriálu mini triků.

1) Jak snadno zatlouct hřebík

Jak snadno zaclouct hřebík pomocí magnetu.
Jak snadno zaclouct hřebík pomocí magnetu.

Na hlavu kladívka připevněte dva neodymové kvádrové magnety – každý z boční strany. Na menší kladívko se budou hodit kvádry KV-10-10-02-N, na větší kvádrový magnet KV-20-20-03-N, ten jsme použili my.

Neodymový kvádr na kladívku.
Neodymový kvádr na kladívku.

Kladívková hlava bývá z oceli nebo železa, takže magnety stačí jen nacvaknout. Hřebíkovou hlavičku přibližte ke kladívku, přicvakne se „raz dva“ a vy můžete zatloukat. Z kladívka se stane magnet, hřebík na něm bude držet. Zaťuknete jej během chvilky a bez omlácených prstů.

2) Mini držák na hřebíky z tužky

Magnetický držák hřebíku.
Magnetický držák hřebíku.

Připravte si obyčejnou tužku nahoře s gumou, lepidlo s tavnou pistolí a kostkový magnet. Magnetickou kostku přilepte ke gumě. Po zatvrdnutí lepidla přicvakněte hřebík k magnetu a držák máte hotový. Nám k připevnění magnetu stačila pevná samolepicí oboustranná páska. Hřebík přiložte k magnetu na tužce. Tužku pak vezměte do ruky, nasměrujte hřebík na správné místo a druhou rukou můžete zatloukat.

3) Jak ovládat dotykový displej i v rukavicích

Jak ovládat dotykový displej i v rukavicích.
Jak ovládat dotykový displej i v rukavicích.

Znáte to, je zima, na rukou máte rukavice a chcete se podívat do chytrého telefonu, jaké bude počasí, zjistit, kdo vám píše SMS, pustit si podcast, anebo cokoliv jiného. No jo, jenže na prst v běžné rukavici dotykový displej nereaguje. Jak to vyřešit bez sundání rukavice? Noste v kapse 10 ks neodymových koučových magnetů KT-10-03-N. Můžete je nahradit nebo nakombinovat i s kotouči KT-15-03-N. Pokud magnety přiložíte k dotykovému displeji, bude mobil fungovat, jako když jej ovládáte prsty.

Inspirujte se dalšími magnetickými vychytávkami na blogu Magnetik.cz.