Jak s využitím neodymových magnetů snadno zatlouct hřebík, sepnout ubrus na zahradní party nebo vyrobit mini držák na hřebíky z obyčejné tužky? Vytvořte si magnetické zlepšováky podle návodů v 7. díle seriálu mini triků.

1) Jak snadno zatlouct hřebík

Jak snadno zaclouct hřebík pomocí magnetu.
Jak snadno zaclouct hřebík pomocí magnetu.

Na hlavu kladívka připevněte dva neodymové kvádrové magnety – každý z boční strany. Na menší kladívko se budou hodit kvádry KV-10-10-02-N, na větší kvádrový magnet KV-20-20-03-N, ten jsme použili my.

Neodymový kvádr na kladívku.
Neodymový kvádr na kladívku.

Kladívková hlava bývá z oceli nebo železa, takže magnety stačí jen nacvaknout. Hřebíkovou hlavičku přibližte ke kladívku, přicvakne se „raz dva“ a vy můžete zatloukat. Z kladívka se stane magnet, hřebík na něm bude držet. Zaťuknete jej během chvilky a bez omlácených prstů.

2) Mini držák na hřebíky z tužky

Magnetický držák hřebíku.
Magnetický držák hřebíku.

Připravte si obyčejnou tužku nahoře s gumou, lepidlo s tavnou pistolí a kostkový magnet. Magnetickou kostku přilepte ke gumě. Po zatvrdnutí lepidla přicvakněte hřebík k magnetu a držák máte hotový. Nám k připevnění magnetu stačila pevná samolepicí oboustranná páska. Hřebík přiložte k magnetu na tužce. Tužku pak vezměte do ruky, nasměrujte hřebík na správné místo a druhou rukou můžete zatloukat.

3) Sepnutí ubrusu venku vodotěsnými magnety

Barevné vodotěsné magnety.
Barevné vodotěsné magnety.

Pořádáte zahradní party, ale fouká zrovna vítr? Aby vám neuletěl ubrus ze stolu, zajistěte jej několika vodotěsnými magnety. Pod každým rohem stolu ubrus připevněte dvěmi neodymovými kotouči. Vyberte si barvu magnetu podle odstínu ubrusu, aby vám pěkně ladily. Pokud je stůl kovový, přicvakněte ubrus magnety rovnou ke stolu.

Inspirujte se dalšími magnetickými vychytávkami na blogu Magnetik.cz.