Magnetický náramek pro kutily je užitečná pomůcka. Náramek nasadíte na ruku,  přicvaknete šroubky, matky, hřebíky i jiný spojovací materiál, malé vrtáčky, bity na šroubování a další náčiní. Kde magnetický náramek sehnat nebo jak si jej vyrobit? Zjistěte, jak na to.

K čemu je magnetický náramek pro kutily dobrý

Díky magnetickému náramku se už nebudete muset ohýbat k zemi, šmátrat po stole  nebo hledat šroubky v kapse. Magnetický držák se vám hodí také ve chvíli, když stojíte na žebříku a nechcete pro spojovací materiál slézat dolů.  

Magnetický náramek udrží šrouby, hřebíky, matky, bity, vrtáky i menší šroubovák či jiné pracovní náčiní. Stačí jej nasadit na ruku a při montáži máte spojovací materiál a náčiní hned při ruce. Náramek používají profesionální řemeslníci, opraváři, elektrikáři i domácí kutilové.

Magnetický náramek na ruku pro přicvaknutí matiček, šroubků
Magnetický náramek na ruku pro přicvaknutí matiček, šroubků.

Jak magnetický náramek na šrouby funguje

Náramek si omotáte kolem zápěstí a utáhnete pomocí nastavitelného suchého zipu. Některé náramkové držáky mají kapsy nebo poutka pro uložení malých nemagnetických předmětů nebo tužky.

Magnetický náramek bývá vyrobený z polyesteru. Polyesterové vlákno je odolné vůči oděru a má dlouhou životnost. Z vnitřní strany náramku je měkká a prodyšná podšívka, aby bylo jeho nošení příjemné i po delší dobu.

Výrobci dovnitř náramku všívají několik neodymových magnetů. Menší kulaté magnety jsou umístěné po 2–3 kusech v několika řadách. Větší obdélníkové magnety po jednom kusu přes celou šířku náramku do několika řad. Díky více rozmístěným magnetům se náramek ruce hezky přizpůsobí a máte větší volnost pohybu.

Magnetický náramek pro řemeslníky seženete na Amazonu i na českých e-shopech nebo v hobbymarketu, občas dokonce v Lidlu. Můžete si však vyrobit i vlastní, podle své představy a stylu, který vás vyjde na pár korun. Podívejte se, jak na to.

Magnetický náramek usnadní a urychlí práci
Magnetický náramek usnadní a urychlí práci.

Jak vyrobit magnetický držák na ruku

1) Ušitý magnetický náramek

Máte šicí stroj? K výrobě magnetického náramku budete potřebovat pevnou látku, lemovku, suchý zip a 6 neodymových magnetů. Podívejte se na návod na výrobu magnetického držáku šroubů na zápěstí.

Magnetický náramek na ruce při montáži udrží šroubky, hřebíky, matičky, položky i menší náčiní
Magnetický náramek na ruce při montáži udrží šroubky, hřebíky, matičky, položky i menší náčiní.

Tip: Při práci s magnety dejte pozor, mají tendenci se přicvakávat k jehle a dašlím součástem šicího stroje. Může být řešením stehy zašít ručně.

2) Magnetický náramek na ruku z elastické bandáže

Pořiďte si elastickou bandáž. Elastické obinadlo se používá na zpevnění a fixaci kloubů. Pomocí lepidla z tavicí pistole připevněte silný magnet k obvazu a omotejte kolem zápěstí. Třeba stejně jako Robb ze Spojených států.

3) Magnetický pás na ruku z popruhu

Starší polstrovaný popruh nastřihněte, vložte neodymový magnet a zašijte. Podobně, jako to provedl jeden americký kutil. Anebo přilepte magnet přímo k popruhu, bez zašívání.

Usnadněte si práci s magnetickým náramkem.

Čtěte také: 

Inspirujte se dalšími magnetickými návody na blogu Magnetik v rubrice Vyrobte si z magnetů.