Silné magnety slouží v podnikání, výrobě, ve školství, zdravotnictví, v domácnosti, ale také pro pokusy a zábavu. Podívejte se na pár videích, co se s dá s neodymy i dalšími typy magnetů podniknout.

1) Neposlušný punč

Pozvete kámoše na drink. Jenže když pokládají kelímek na tácek, zdá se, že už mají něco upito…

Ne a ne se trefit na tácek.

2) Ouuu! Sekyrka v kapotě

Ajajaj! Mít sekyrku v kapotě auta, to asi není zrovna něco, co si přejete vidět po návratu ke svému plechovému mazlíčkovi. Ale když to na někoho „ušijete“, třeba si pak užijete kopec srandy. Jak si ji vyrobit, zjistíte v návodu na Instructables (anglicky).

Jak vytvořit sekyrku „do kapoty“?
Jak vytvořit sekyrku „do kapoty“? / foto Instructables
Sekyra v kapotě auta.
Sekyra v kapotě auta. Skutečnost nebo vtípek? / foto Instructables

3) Samo-svítící žárovka – Magnetické perpetuum mobile?

Nápadů a přání, jak pomocí magnetů vyrobit samotočicí generátor elektrické energie, je na internetu hromada. Všechny jsou však smyšlené. Anebo ne? Co třeba tahle žárovka, která sama svítí?

Že by konečně magnetické perpetuum mobile?

4) „Paní, něco vám upadlo!“

Paní, něco vám upadlo!“ Tahle paní ma zřejmě pořádnou páru, když v kabelce nosí super těžkou konzervu. Nebo že by to bylo jinak?


5) Obří magnetická zeď

Takhle to může vypadat, když se ve vašem městě objeví obří magnetická zeď, podobně jako ve snímku Under The Dome. Tak ať na žádnou takovou stěnu v novém roce nenarazíte!

Pozor na magnetickou zeď.

6) Telepiveze aneb když je žízeň, i pivo jezdí

To vás jednou poprosí od stánku s ochutnávkou zlatavého moku, zda jim to tam na chvilku pohlídáte, že si jen na okamžik odskočí. Kývnete. Jenže pak se objeví žíznivý pán s homeless vzhledem a jedno by si dal. Jeho žíža je tak velká, že… ale to už se podívejte ve videu.


Pobavilo? Sledujte další magnetické zajímavosti na blogu Magnetik.cz.