Domino dráha za magnetických kuliček NeoCube.

Zřejmě znáte řetězové domino dráhy postavené přes celý byt, kde se na jejím konci zapne třeba topinkovač. Vyrobte si svou vlastní dráhu pomocí neodymových kuliček ze stavebnice NeoCube, dřevěných lišt a špejlí. Podívejte se na video, například od Youtubera Kaplamina.

Uživatel YouTube pod přezdívkou Kaplamino má svůj kanál, kde sdílí řetězové dráhy navržené ve stylu mechanismu Rubea Goldberga. Dílem amerického kreslíře a vynálezce Rubea Goldberg je zařízení, které tvůrce záměrně navrhne tak, aby provedlo jednoduchý úkol komplikovaným způsobem.

Youtuber Kaplamino vyrábí stavebnice ze dřeva, domina, karet, kulečníkových koulí, ale i z magnetů. Na jeho nejnovějším videu uvidíte řetězovou dráhu sestavenou ze dřevěných latí, špejlí, skleněných a neodymových kuliček.

Kaplamino říká: „Používám malé neodymové magnety různých tvarů. Je skvělé, kolik triků s nimi můžete vytvořit. Na začátku mě ani nenapadlo, že vytvořím celý projekt na základě těchto magnetů, ale nakonec to bylo docela snadné. Myslím, že existuje spousta dalších triků, stačí je objevit!“

Postavte si také takovou kuličkovou dráhu, využijte malé neodymové kuličky ze stavebnice NeoCube.

Na stavbu dráhy se inspirujte v dalších dvou videích:

1) 

2) Tuto dráhu po celém domě postavilo 11 stavitelů a zabralo jim to přes 3 měsíce.

Magnetická stavebnice NeoCube.

S magnetickými kuličkami NeoCube vytvoříte i velké množství tvarů a obrazců, cokoliv, co vás napadne. Anebo povalujte kuličky jen tak v dlani. Je to relax. Přečtěte si tipy, jak cvičit prsty a mysl s magnetickými kuličkami NeoCube.

Pochlubte se vašimi magnetickými nápady u nás na Facebooku.