Svařovací zemnicí svorky využívají silné magnety k pevnému ukostření svařovacího obvodu. Díky neodymovému magnetu drží pevně na kovové ploše svařované konstrukce a zajišťuje, aby elektrický proud obloukem protékal optimálně. Pro aktivaci magnetické síly stačí jednoduše otočit ovladacím kolečkem. Po dokončení svařování lze magnetickou sílu deaktivovat stejným způsobem, což usnadňuje čištění svorky od kovových špon nebo prachu. Zjistěte o nich více.

Typy magnetických svorek a jejich výhody

K dispozici je několik typů magnetických uzemňovacích svorek, které se liší svou velikostí a maximálním použitelným proudem:

1) Magnetická zemnicí svorka 200 A

Tato svorka je ideální pro lehčí svařovací práce s proudem do 200A.

Svařovací magnet slouží pro rychlé ukostření během svářecích prací. Je ocelový, s neodymovým magnetem NdFeB, má rozměry 64 × 60 × 35 mm a hmotnost 270 g. Magnet má závit M10 pro upevnění kabelu a magnetickou sílu 30 kg.

Magnetická zemnicí svorka pro proud do 200 A
Magnetická zemnicí svorka pro proud do 200 A.

Díky ovladacímu kolečku lze magnet snadno zapnout a vypnout. Když je magnet vypnutý, můžete jej očistit od železného prachu a dalších nečistot. Mezi hlavní výhody tohoto magnetu patří rychlé a snadné připevnění, pohodlná manipulace pro svářeče, spolehlivé uzemnění svářecího obvodu a velká magnetická síla, která dobře drží na feromagnetických površích.

2) Magnetická zemnicí svorka 300 A

Pro středně těžké svařovací práce s proudem do 300 A je tato svorka ideální volbou.

Svařovací magnet s označením WD-300A je určený pro sváření maximálním proudem 300 A. Je vyrobený z materiálu z oceli s NdFeB magnetem, má rozměry 71 × 60 × 42 mm a hmotnost 370 g, je vybavený závitem M10.

Magnetická zemnicí svorka pro proud do 300 A
Magnetická zemnicí svorka pro proud do 300 A.

Jeho hlavní výhodou je rychlé a snadné připevnění ke svařovanému materiálu díky ovladacímu kolečku, které umožňuje zapínání a vypínání magnetické síly. Manipulace s magnetem je snadná a rychlá. Ukostřovací magnet zajišťuje spolehlivé uzemnění svařovacího obvodu. Svařovací magnet – uzemňovací svorka má velkou magnetickou sílu, dobře drží na různých površích, ať už jsou zcela ploché nebo mírně zaoblené.

3) Magnetická zemnicí svorka 600 A

Pro nejnáročnější svařovací práce s proudem až do 600 A je tato svorka optimální. Svařovací magnet s označením WD-600A je určený na rychlé a spolehlivé uzemnění při sváření, vyrobený z oceli a magnetu z materiálu NdFeB. Má rozměry 95 × 62 × 55 mm.

Tento výkonný svářecí ukostřovací magnet má hmotnost 590 g a je vybavený závitem M12. Díky ovladacímu kolečku lze magnet snadno zapnout a vypnout, což usnadňuje jeho čištění od železného prachu a dalších nečistot.

Magnetická zemnicí svorka pro proud do 600 A
Magnetická zemnicí svorka pro proud do 600 A.

Magnetická svorka je navržená tak, aby se dala snadno připevnit a sejmout, umožňuje spolehlivé uzemnění svařovacího obvodu. Jeho silná magnetická síla zajišťuje pevné držení na plochých i mírně zakřivených konstrukcích.

Výhody používání magnetických svorek 

  • rychlé a spolehlivé ukostření,
  • snadná aktivace a deaktivace magnetické síly,
  • pevné přicvaknutí,
  • snadné čištění.

Díky svému unikátnímu designu jsou schopné pevně držet svařovací kabel na jakémkoli feromagnetickém povrchu.

Pozor: Pokud není svorka přicvaknutá, měla by být ve vypnuté poloze. Při kontaktu s feromagnetickým materiálem by jinak mohlo dojít k náhlému a silnému přicvaknutí a poškození svorky nebo i k úrazu. Magnetické zemnicí svorky jsou určené pouze pro svařování.

Magnetické úhelníky a další pomůcky pro svářeče

Kromě uzemňovacích magnetických svorek existují i další magnetické nástroje a pomůcky, které vám mohou usnadnit svařování. Magnetické úhelníky umožňují rychlé a přesné uchycení materiálu v požadovaném úhlu.

K dispozici jsou i vypínatelné svařovací magnety, které nabízejí ještě větší flexibilitu při práci.

Svařovací magnety, magnetické úhelníky
Svařovací magnety, magnetické úhelníky.

Proč by magnetické zemnicí svorky měly být ve vaší svářečské výbavě?

Magnetické svorky a další magnetické nástroje jsou pomůckou pro každého svářeče. Umožňují rychlejší, přesnější a efektivnější svařování, vedoucí k lepším výsledkům a vyšší produktivitě. Ať už jste začátečník nebo zkušený svářeč, magnetické svorky se mohou hodit i vám. Vyzkoušejte.

Podívejte se i na další využití pro magnety ve výrobě a průmyslu.