Pořádné japonské nože pro mistry kuchaře si zaslouží pořádný držák. Pak dělají v kuchyni parádu a jsou zároveň chráněné před otupováním v zásuvce. Tento držák nožů ze dřeva vyrobili a ukázky nám poslali z dílny LukAshWoodesign. Zjistěte, jak na držáku nože drží.

Na e-shopu máme k dispozici sice i různé magnetické úchyty, které můžete ke dřevu přišroubovat, ale po přiložení nožů by to pak bylo „kov na kov“, což není žádoucí. Hrozilo by otupování nebo dokonce poškrábání nožů. A to by byla u těchto japonských krasavců velká škoda.

Jak si magnetický držák vyrobit

Magnetický držák nožů si můžete i vyrobit. Stačí do pěkně opracovaného kousku dřeva vyvrtat vhodné otvory na magnety, avšak aby nebyl otvor skrz. Dřevo na pohledové straně má zůstat vcelku.

Dřevěný magnetický držák na japonské nože.
Dřevěný magnetický držák na japonské nože.

Zároveň nesmí mezi magnetem a nožem zůstat dřevěná vrstva moc silná, protože potom by se příliš snižovala magnetická síla a nože by na držáku nemusely držet.

V LukAshWoodesign na tento držák použili pro přichycení každého nože dva neodymové kotoučové magnety KT-15-10-N.

Chcete také takový držák? Můžete si pořídit už hotový, například držák nožů Unimag, anebo třeba některý právě od LukAshWoodesign.

Dřevěný magnetický držák japonských nožů.
Dřevěný magnetický držák japonských nožů.

Můžete si jej také vyrobit. Pak se vám možná hodí návod na výrobu dřevěného magnetického držáku na nože na našem blogu.

Šikovným lidem z LukAshWoodesign děkujeme za zaslání ukázky a vám přejeme, ať se dílo povede!
Sledujte další magnetické zajímavosti, tipy a návody pro využití magnetů na blogu Magnetik.