Sbíráte figurky, panáčky, vytváříte malé modely nebo jiné malé křehké předměty? Někdy je potřeba sbírku převézt například na výstavu nebo na burzu sběratelů či setkání modelářů. Dobře si s tím poradil náš zákazník pan Mužný. Podívejte se.

Šikovný modelář pan Mužný vytváří malé figurky různých bytostí. Umisťuje je na malé podstavce. Občas potřebuje svoji práci a tvorbu transportovat. Vymyslel to šikovně.

Plastový box s kovovou fólií

Pořídil si velký plastový box a na jeho dno nalepil pokovenou fólii. Na ní dobře drží neodymové magnety. Pokovenou fólii můžete stříhat nůžkami nebo řezat zalamovacím nožem. Na silnější pokovené fólii budou magnety držet pevněji.

Pod figurky neodymové magnety

Na každý podstavec svého modelu pak zespodu nalepil malé neodymové kotouče o průměru 5 mm a výšce 1 mm. Pokud byl podstavec větší, použil pro jistotu magnety dva. Pro lepení magnetů je vhodné univerzální lepidlo UHU.

Před přepravou sbírky modely nacvakne k pokovené fólii a nechává mezi nimi prostor. Silné neodymové magnety je udrží spolehlivě na svém místě, transport tak celá sbírka zvládne bez poškození až do cíle i zase zpět.

Přepravní box na malé modely a figurky vyrobený z kovové fólie za použití neodymových magnetů.
V přepravním boxu malé modely či figurky drží na svém místě a jsou v bezpečí.

Pro vytvoření přepravního boxu se hodí:

Sbíráte nebo vytváříte také něco?

Sledujte další tipy na magnetickém blogu Magnetik.cz.