Udělejte dětem radost. Vytvořte jim v dětském pokoji magnetickou stěnu pro vystavení obrázků, maleb, pohlednic, fotografií, jako jedna z našich zákaznic. Podívejte se v článku, jak na to.

Tento tip nám poslala Veronika Trachtová a my za něj děkujeme. Pro své ratolesti vytvořila magnetickou stěnu v dětském pokoji. Na běžnou bílou stěnu nad pracovními stoly dětí natřela pruh speciální magnetickou barvou MagPaint.

Magnetická barva MagPaint obsahuje miniaturní částečky železa. Po aplikaci alespoň třech nátěrů a následném zaschnutí na stěně drží neodymové magnety, například barevné magnetické figurky, magnetické tyčky nebo třeba kancelářské magnety. Pro natírání magnetické barvy doporučujeme malířský velurový váleček s vaničkou s krátkým chlupem.

Díky tomu si mohou děti v pokojíčku vystavit své práce, školní rozvrhy hodin, obrázky, malby, fotografie, sběratelské karty, etikety, hrací karty. Pomocí magnetek se dají přicvaknout třeba i usušené listy stromů a vytvořit si tak nástěnný herbář. Škola hrou!

Obrázek na magnetické stěně.
Po natření stěny magnetickou barvou k ní můžete přicvaknout třeba obrázky dětí.

Paní Veronika magnetickou stěnu ještě vylepšila omítkovými puntíky. Můžete použít například nalepovací.

Vlastní fotomagnetky za pár minut

Na magnetické stěně drží i fotomagnetky, které si společně s dětmi zvládnete také vytvořit. Stačí pořídit sadu na výrobu fotomagnetek se samolepicími magnetickými fóliemi. Po sejmutí ochranné vrstvy přilepíte fotografii nebo pohlednici, přitlačíte a fotomagnetka je hotová. Kromě magnetické stěny bude dobře držet i na dvířkách ledničky.

Magnetická barva se dá i přetřít

Pokud se vám nelíbí tmavý odstín magnetické barvy, můžete ji přetřít běžnými malířskými barvami. Potom splyne se stěnou.

Magnetická stěna pro fotografie, obrázky, pohlednice v dětském pokoji.
Magnetická stěna pro fotografie, obrázky, pohlednice v dětském pokoji.

Pro vytvoření magnetické nástěnky se hodí:

Ať se dílo podaří, přejeme veselou magnetickou zábavu!
Sledujte další magnetické zajímavosti na blogu Magnetik.cz.