Magnetické kořenky.

„Kde je ta paprika?!“ Možná znáte i vy situaci při vaření večeře, kdy chcete okořenit omáčku, a koření nikde. Koření je potřeba, ale jak jej uskladnit, aby bylo vždy po ruce? Využijte silné neodymové magnety a vyrobte si vlastní originální magnetické kořenky. Jak? Snadno a levně. Čtěte návod.

Co k výrobě magnetických kořenek potřebujete?

Postup na výrobu sady kořenek

1) Ze skleniček odstraňte staré etikety. Když sklenice namočíte do horké vody, etiketu sloupnete mnohem snadněji.

2) Sklenice umyjte jarovou vodou nebo v myčce a pořádně vysušte.

3) Na dózu, buď na její dno nebo víčko, přilepte lepidlem neodymový magnet. Přední strana kořenky by měla být průhledná. Tak lépe poznáte, které koření uvnitř je.

4) Skleničky popište lakovou fixou, anebo na ně přilepte tavicí pistolí vlastnoručně vyrobené štítky s názvem koření. Aby se vám etikety při vaření neušpinily, zalaminujte je. Půjdou pak i lehce otřít. Pokud budete chtít v budoucnu etiketu přepsat, nápis lakovým popisovačem snadno odstraníte lihem.

5) Teď už stačí magnetické kořenky naplnit oblíbeným kořením a nacvaknout na ledničku či jiný magnetický povrch. Chcete mít magnetické kořenky raději na boku dřevěné kuchyňské skříňky? Připevněte ke skříňce pozinkovaný plech.

Jak kořenky uspořádat? Tam, kam dosáhnete nejsnadněji, připevněte nejčastěji používané koření. Anebo k sobě seskupte kořenky s paprikou a pálivým kořením či dózy s bylinkami.

Magnety můžete nalepit i zevnitř víčka. Pak ani nebudou vidět. Podívejte se na video níže.

Hotovo? Ať se vám dobře vaří!

Čtěte dál blog Unimagnet a získejte užitečné tipy na využití magnetů v domácnosti.