Zašpiněné umyvadlo od mýdla, rozmáčené mýdlo, které občas odjede až na podlahu. Míváte to doma podobně? Vyrobte si magnetický držák na mýdlo a skoncujte s nepořádkem v koupelně. Zjistěte, kdo držák mýdla vynalezl a na jakém principu magnetická mýdlenka funguje. Podívejte se na návod.

Příběh vynálezce Ureye Edgera

Vynálezcem magnetického držáku na mýdlo je Urey Edger z Lousisville v Kentucky. Jak přišel na nápad magnetické mýdlenky? Pokaždé, když si Urey myl obličej, hledal mokré klouzající se mýdlo po umyvadle. Rozčilovaly ho kousky rozmočeného mýdla, které jej pálily v očích. „Jak udržet mýdlo suché?” přemýšlel. „Už nechci mít štípající kousky v očích,” říkal si. Když pak jednou při sprchování uklouzl dokonce na mýdle i ve sprše, rozhodl se najít řešení, díky kterému mýdlo vydrží zůstat suché.

Psal se únor 1949. Po několika nepovedených pokusech se Ureyovi ve své dílně konečně podařilo vyrobit magnetický držák. Jaké jsou jeho výhody? Mýdlo v magnetickém mýdelníku na umyvadle nepřekáží a na vzduchu rychle schne. Z mýdla se netvoří sliz, díky tomu vydrží mnohem déle.

Vynálezce Urey Edger.

Zdroj obrázku: https://blog.modernmechanix.com/

Jak magnetický držák mýdla funguje?

Držák funguje na principu magnetické síly – do mýdla vtlačíte kovové ozubené kolečko, pomocí kterého se mýdlo v držáku udrží. Mýdlenku pak jednoduše připevníte na dlaždičky, sklo nebo jiný hladký povrch – třeba hmoždinkami a šroubky, anebo přísavkou či lepidlem.

Ideální řešení na přírodní a ručně vyráběná mýdla

Přírodní nebo doma vyrobená mýdla se rozmáčí mnohem rychleji. Magnetický držák je skvělým řešením, jak tomu předejít. Stojánek využijete i ve sprchovém koutě. Zřejmě se vám už stalo, že mýdlo spadlo na zem a klouzalo se po sprchové vaničce či dlažbě.

Přírodní mýdlo.

Luxusní magnetický stojánek na mýdlo jako moderní trend

Designér Stephen Cascio, vytvořil řadu elegantních držáků na mýdlo z bronzu, žuly a nerezové oceli. Magnetické úchyty navrhl tak, aby se mýdlo jakoby vznášelo nad umyvadlem.

„Podstatou našich výrobků je originalita, funkčnost a elegantní design. Pomocí moderních technologií jsem dosáhl jednoduchého designu. Je radost jej používat,“ vysvětluje Stephen Cascio.

Vyrobte si vlastní magnetický držák mýdla

Žádný držák mýdla s magnetem se vám na trhu nelíbí? Vyrobte si svůj vlastní z nerez oceli.

V obchodě sežeňte věšák na ručník nebo kabát z nerez oceli, popřípadě umělé hmoty ve tvaru písmene “L”. 

Pomocí dvousložkového lepidla UHU plus 300 přilepte nahoru na konec „zobáčku” věšáku neodymový kotouč.

Potom připevněte držák „vzhůru nohama” nad umyvadlo, tak aby zobáček s magnetem na konci směřoval dolů. Nemusíte ani vrtat do dlaždiček. Připevněte svoji novou mýdlenku tekutými hmoždinkami, anebo si pořiďte věšák se sacím systémem přichycení, neboli s přísavkou.

Do mýdla vtlačte zátku od piva nebo limonády. Díky vroubkování bude zátka v mýdle dobře držet. Jelikož zátka není z nerez oceli, budete ji muset občas vyměnit.

Přemýšlíte, jaký magnet použít pro jiné zlepšováky v domácnosti? Napište nám, poradíme s jeho výběrem. Sledujte dál magnetický blog a získejte další tipy.