Šperky z betonu v krabičce s magnetem.

Beton. Materiál využívaný ve stavebnictví, ale pro jeho vlastnosti oblíbený také u designérů. Z betonu navrhují nábytek, doplňky do bytu, ale i šperky pro ženy a pány. Poznejte originální betonové náušnice od Gravelli.

Beton v antice a dnes

Prvně beton podobný tomu, jak jej znáte dnes, lidé použili už ve starověkém Římě. Jako pojivo jim sloužil písečný sopečný popel z okolí Vesuvu nebo míst porýnské trasy. Římané beton využívali k výrobě prvků monumentálních staveb antické doby. Z betonu vystavěli například obrovskou monolitickou kopuli na Pantheonu v Římě. Má průměr 43,3 m a váží 5000 tun. Stavba jim trvala 7 let.

S betonem jdou dělat největší kouzla,“ prohlásili ve dvacátých letech minulého století stavaři. V Čechách beton poprvé použili v roce 1912 v Praze, při stavbě budovy Akademie věd.

Dnes je beton univerzálním stavebním materiálem. Pro jeho odolnost, tepelné izolační vlastnosti a možnosti tvarového odlévání si jej oblíbili architekti a nedávno také designéři.  

Beton – šeď nebo elegance a jemnost?

Většina lidí si pod pojmem beton představí technické stavby nebo sídliště.

Co je možné ještě z betonu vyrobit? Kromě staveb a prvků moderní architektury designéři navrhují a vyrábí interiérový betonový nábytek, doplňky do bytu, ale i elegantní šperky z betonu.

Gravelli – pro milovníky čistého designu

Kdo se skrývá pod firmou Gravelli? Inženýr Jiří Peters, marketér Ladislav Eberl a designér Tomáš Vacek.

V holešovické dílně Gravelli vyrábějí betonová umyvadla, designový nábytek, doplňky do interiéru a betonové náušnice pro dámy, prsteny či manžetové knoflíčky pro pány. Pro módní návrhářku Mirku Horkou na přehlídku Prague fashion week dokonce vytvořili celou betonovou kolekci oblečení.

Umyvadlo z betonu.

Jako značka funguje Gravelli necelé čtyři roky. Pánové za své nápady a tvorbu dostali mnoho ocenění. Za zmínku stojí hlavní cena v soutěži Česká inovace 2013 a Nápad roku 2013. Získali také nominaci na Czech Grand Design.

Beton je v mnoha směrech výjimečný materiál se silným charakterem. Přesně takovou představu mám i o lidech, kteří se ho nebojí přijmout,“ říká hlavní designér Tomáš Vacek.

Náušnice – oblíbený doplněk každé ženy

Vkusnými náušnicemi zdůrazníte outfit a svoji osobnost. Proč náušnice z betonu? Beton je decentně šedý, hodí se ke všemu. Betonové náušnice se budou líbit ženám, které mají rády čistý design a přírodní materiály.

Betonové šperky od firmy Gravelli.

Ostré linky umocňují tvrdost použitého materiálu. Jsou osobitým doplňkem pro každodenní nošení. Náušnice můžete vybírat ve světle šedé nebo antracitové barvě. Šperky jsou vyrobené z betonu a chirurgické oceli, některé mají dřevěné prvky. Náušnice jsou hypoalergenní, betonová část je voděodolná.

Šperky Gravelli dostanete zabalené v originální betonové krabičce se zavíráním pomocí silných neodymových magnetů, jak vidíte na úvodním obrázku.

Jak se vám líbí betonové šperky? Navrhujete nebo tvoříte bižuterii, drobné suvenýry, luxusní dárky? Využijte pro magnetické zavírání krabiček či obalů sílu magnetů. Napište nám. Navrhneme řešení uzavírání obalů, tub, kazet i pro vás.