Magnety jsou užitečnou pomůckou. Pořiďte si magnetický držák na nože, vyrobte magnetické kořenky, vylepšete zavírání skříněk nebo třeba zakryjte myčku magnetickou fólií. Objevte i další nápady na využití magnetů v kuchyni.

1) Magnetická lišta na nože 

Magnetická lišta na nože slouží k uchování nožů i dalších kovových nástrojů v kuchyni. Lišta UNIMAG je vyrobena ze dřeva, uvnitř kterého jsou ukryté neodymové magnety. Magnety jsou dostatečně silné na to, aby udržely nože na místě. Magnetickou lištu stačí připevnit na stěnu, potom na ni bezpečně umístíte nože a další náčiní. Budou tak vždy po ruce a budete mít dostatek místa na pracovní ploše.

2) Magnetické kořenky

Magnetické kořenky
Magnetické kořenky.

Dalším tipem jsou magnetické kořenky. Kořenky zakoupíte už hotové nebo si je vyrobíte. Stačí vám k tomu malé skleničky s kovovým víčkem a několik neodymových magnetů. Kořenky připevníte na bok lednice nebo spodní stranu magnetické poličky a získáte praktický způsob pro uskladnění koření. Už se nemusíte prohrabovat mezi pytlíky s kořením a skleničkami, ale jednoduše vezmete koření a vaříte.

3) Magnetky na lednici

Pokud potřebujete mít po ruce poznámky, rodinné vzkazy a recepty, pak jsou magnety na lednici ideální volbou. Pomocí magnetek připnete na ledničku všechny důležité informace, fotografie, pohlednice i obrázky dětí. Kuchyň tak bude hned veselejší. Inspirujte se návody na výrobu magnetek na lednici z pivních zátek, lego kostiček nebo fotomagnetek.

4) Magnetické háčky

Magnetický háček se hodí pro zavěšení různých menších nádob, hrnečků nebo utěrek či sáčků s luštěninami. Udrží i kuchyňské náčiní. Stačí magnetické háčky připevnit na boční stěnu ledničky nebo na kovovou zárubeň dveří a získáte další praktický prostor pro uložení věcí. Pomocí háčků si také rozšíříte drátěný program pro zavěšení metliček, naběraček, obraceček. Zjistěte, na co všechno jsou magnetické háčky vhodné.

5) Spona na závěsy

Magnetická spona na závěsy
Magnetická spona na závěsy.

Máte v kuchyni závěsy a občas vám vlají v průvanu? Vyzkoušejte magnetickou sponu na závěsy. Pomocí magnetické spony budou závěsy pevně držet na svém místě.

6) Barevné magnetické fólie

Magnetická fólie může sloužit jako zábavný prvek pro děti. Vystříhejte z barevných archů různé geometrické tvary a sestavte na lednici nebo magnetické nástěnce magnetický tangram. Z magnetické samolepicí fólie zase vytvoříte magnetickou abecedu.

7) Magnetické sítě do oken

Magnetické sítě do oken zabraňují vlétnutí hmyzu a nečistot do vašeho domu, zatímco jsou okna nebo dveře na terasu otevřené. Na trhu najdete několik tipů magnetických sítí. Sítě k rámu připevníte pomocí suchého zipu nebo lepicí pásky. V okrajích síťoviny jsou všité magnety, které drží jednotlivé díly sítě pohromadě. Existují také okenní magnetické rámy, které nainstalujete do okna a díky magnetům můžete síť kdykoliv sejmout a zase nasadit. Zhlédněte postup výroby magnetické sítě do oken.

8) Magnetická fólie na myčku

Magnetická fólie na myčku
Magnetická fólie na myčku.

Přejete si ozvláštnit kuchyňskou linku? Překryjte přední část myčky dekorativní magnetickou fólií s motivem dřeva nebo květin. Rovněž je možné vytvořit magnetické cedulky s označením, zda je nádobí umyté nebo ne. Zjistěte, které magnety pro myčku nádobí se dají využít.

9) Magnetické zavírání dvířek

Máte starší kuchyňskou linku a dvířka skříněk už nedrží zavřená? Nebo dvířka otevírají domácí zvířata? Vyrobte si magnetické zavírání a dvířka budou držet pevně. Ke korpusu kuchyňské linky a dvířkům přišroubujte magnetické úchyty, na druhou stranu ocelové protikusy a máte hotovo.

10) Magnetická kuchyňská chňapka

Posledním tipem je magnetická chňapka. Tato pomůcka se hodí při vaření nebo pečení. Uvnitř kuchyňské chňapky je všitý magnet, takže ji snadno přichytíte na kovovou plochu, jako je například trouba, digestoř nebo lednice. Podívejte se, jak si takovou kuchyňskou rukavici s magnetem ušít.

Věříme, že vám tyto nápady na využití magnetů v kuchyni přinesou novou inspiraci a usnadní vaření. S magnetickými pomůckami bude vaše kuchyň praktičtější a stylovější.

Podívejte se na další nápady na využití magnetů v domácnosti na blogu Magnetik.cz.