Magnety jsou ukryté v mnoha zařízeních, elektronice, přístrojích, pomůckách. Jak si ulehčit život a využít je i v koupelně? Podívejte se na návod pro výrobu magnetického držáku mýdla, ručníků, sponek do vlasů, laků na nehty a další tipy.

Magnetický organizér na manikúru v koupelně

Taky často hledáte malé nástroje na manikúru, sponky do vlasů a jiné kovové předměty? Můžete je umístit například na vnitřní stranu koupelnové skříňky a magnetická síla je tam udrží. Neodymové magnety s otvorem na šroub přišroubujete pomocí malých vrutů ke skříňce a pak už k nim jen přiložíte malé náčiní. Přicvakne se a bude vám hned po ruce. Jen pozor na to, že smyková síla ovlivňuje tu magnetickou. Je zapotřebí zvolit dostatečně silné magnety.

Neodymové magnety v koupelnové skříňce
Neodymové magnety v koupelnové skříňce.

Může se hodit: Přídržná vs. smyková síla magnetů – kolik kg magnety udrží?

Magnetický háček na přicvaknutí ručníků a osušek

Máte početnou rodinu, hodně ručníků a málo místa na jejich pověšení? Přicvakněte třeba na topný žebřík magnetický háček a ručník či osušku na něj zavěste. Vhod přijde tato sada 10 silných neodymových háčků.

Magnetické háčky v koupelně
Magnetické háčky v koupelně.

Magnetický držák na mýdlo – stop jeho rozmáčení

Mýdlo položené na okraji umyvadla po nějakém čase nevypadá moc hezky. Mnohdy moc nepomůže ani mýdlenka. Vyrobit si magnetický držák na mýdlo je docela snadné. Magnetický držák mýdla je vytvořený z magnetického úchytu, který připevníte třeba ke stěně. Do mýdla vtlačíte ocelový kotouček z feromagnetického kovu, ideálně s antikorozní úpravou. Pak už jen stačí mýdlo po namydlení vždy přicvaknout k držáku, kde hezky oschne a nerozmáčí se.

Rozšíření sušáku na prádlo pomocí magnetických háčků

Kam s prádlem, když už se na sušák nevejde? Přicvakněte k němu na jeho okrajový rám magnetické háčky a na ty pak zavěste ramínko se sušícím se prádlem. Úložná plocha se rozšíří.

Voděodolné magnety i do vlhkých prostor

Běžné neodymové magnety mohou po nějaké době v extrémně vlhkých prostorách korodovat. Potřebujete-li je využít například ve sprchovém koutě, je lepší zvolit voděodolné poplastované a pogumované magnety.

Pogumované magnety

Magnetické zavírání koupelnových skříněk

Jestliže vaše skříňky v koupelně jsou staršího data výroby, možná už dvířka tolik nedrží a otevírají se. Pomůže vám nábytkový magnet. Anebo si můžete magnetické zavírání dvířek vyrobit svépomocí. 

Magnetický organizér pro laky na nehty

Kam s malými barevnými lahvičkami laků na nehty, pokud máte v koupelně málo odkládacích ploch? Vytvořte si magnetický organizér na kosmetiku. Vložte do velkého rámu na fotky pozinkový plech, který nejprve obalíte voděodolným papírem nebo látkou. Celý rám připevněte na stěnu. Samolepicí magnety můžete přilepit k malým krabičkám nebo rovnou k lahvičkám a pak přicvaknout k plechovému organizéru. Podívejte se, jak správně lepit samolepicí magnety.

Magnetický držák laků na nehty
Magnetický držák laků na nehty.

Magnetická miska na pírka do vlasů

Válí se vám kovové sponky a pírka do vlasů všude možně? Poslouží vám magnetická miska, držák na sponky. Přilepte pár magnetických kotoučů na druhou stranu misky. Rozměr magnetů zvolte takový, aby nepřečnívaly přes spodní lem dna misky, ale aby zase nebyly moc „utopené“ a šly pak přicvaknout na nosnou kovovou plochu, například kovový rám zrcadla. Vlasová pírka potom budou hezky po ruce.

Magnetická miska na sponky do vlasů
Magnetická miska na sponky do vlasů.

Magnetický držáček na vlasové sponky

Dalším řešením, jak mít lehoučké sponky hned po ruce, je přilepit na stěnu nebo obkladačky kousek samolepicí magnetické pásky, kterou si na potřebnou délku nastříháte nůžkami. Magnetický držáček lehkých sponek je vytvořený během pár minut. Jen pozor, nikdy k feritové pásce nepřibližujte neodymové magnety, mohlo by dojít k její demagnetizaci.

Magnetická páska v koupelně
Magnetická páska v koupelně.

Pamatujte: silné neodymové magnety nepatří do rukou malých dětí.

Sledujte další magnetické zajímavosti a tipy, jak využít magnety doma.