Máte v rodině lovce pokladů? Vyberte si z magnetů a výbavy na magnet fishing a překvapte ho dárkem, který mu udělá radost a posune jeho koníček zase o kousek dál. Třeba vám už konečně vytáhne z vodních hlubin nějaký poklad.

1) Oboustranný magnet na magnet fishing

Oboustranný magnet.
Oboustranný magnet.

Výhodou oboustranného fishing magnetu F500 je neodymový magnet s magnetickou plochou na obou stranách a možnost našroubování vlečného oka shora i z boku. Magnet se dá spustit třeba do studny, kanálu, ale rovněž jej lze táhnout po dně rybníka nebo potoku. Magnet navíc disponuje magnetickou silou 2 × 500 kg, takže lovec pokladů má tak vyšší šanci vytáhnout něco zajímavého.

2) Pevná lana na magnetic fishing

Žádný magnet fisher se neobejde bez pevného lana. Jak by jinak mohl z vodních hlubin vytáhnout jízdní kolo, trezor nebo historickou zbraň? Pořiďte mu speciální pevná lana ve dvou velikostech – 30metrové lano na magnet fishing a kratší 15m lano vhodnější do mělkých vod.

Obyčejné lano se může časem poničit o ostré kameny, kořeny nebo konstrukci mostu. Lana pro lovce pokladů jsou odolná, oděruvzdorná, mají pletené jádro z polyesteru a disponují nosností 550 kg.

3) Ochranné rukavice pro magnetický lov

Ochranné rukavice.
Ochranné rukavice.

Udělejte radost vašemu dobrodruhovi protiskluzovými rukavicemi na magnet fishing. Při vytahování těžkých předmětů se lano nepříjemně zařezává do rukou a vytažené předměty jsou často zkorodované a od bahna. Rukavice ruce ochrání před poraněním a nečistotami. A díky nitrilové protiskluzové vrstvě je úchop v rukavicích mnohem pevnější. Vybírejte ze 4 velikostí – 7, 8, 9, 10.

4) Magnetická karabina k zavěšení lana nebo nářadí

Magnetická karabina.
Magnetická karabina.

Základnu magnetické karabiny tvoří silný kotoučový magnet ukrytý v ocelovém pouzdře. K základně je připevněný klasický karabinový hák s pojistkou proti vypadnutí zavěšeného předmětu. Karabina je poniklovaná.

Hledač či hledačka pokladů přicvakne magnetickou karabinu ke kovovému povrchu, například regálu v garáži, plechové skříni, kovové zárubni. Hodí se k zavěšení lana, upínacích gum, neboli pavouků, i nářadí. A ano, i ženy si oblíbily hledání pokladů ve vodních hlubinách pomocí magnetu.

5) Teleskopický magnet jako kapesní sběrač

Teleskopický magnet.
Teleskopický magnet.

Při cestování se může stát, že lovci zrovna nemají svou magnetickou výbavu s sebou. S teleskopickým magnetem, který snadno schová do kapsy, si mohou magnet fishing užívat dál, byť v o dost menší míře a raději na souši. Vysunovací magnet se hodí pro vytažení feromagnetických předmětů – na zapadlé klíče, mince, šroubky, drobné nářadí. Skládací vysunovací magnet se dá roztáhnout až do délky 62 cm. Složený měří jen 16 cm a vejde se do kapsy, skříňky v autě i dámské kabelky.

Inspirujte se na blogu dalšími nápady na magnetické dárky pro celou rodinu.