Magnet fishing, neboli magnetický lov, má příznivce po celém světě. S magnetickým „rybolovem“ možná začali jachtaři, aby pomocí silných magnetů našli ve vodě spadlé nářadí či klíče. Dnes už magnet fisheři loví i z jiných důvodů. Je to zábavný a dobrodružný koníček pro muže i ženy. Objevte výhody magnet fishingu a zjistěte, proč vlastně začít lovit poklady z hlubin.

5 důvodů, proč začít s magnetic fishingem

1) Vyčistíte si hlavu od každodenních starostí

Děti, práce, domácnost. Každodenní stereotyp je ubíjející. Občas to chce změnu a vyrazit ven. Sbalte fishing magnet, pevné lano a další výbavu pro magnetický lov a vydejte se k nedaleké řece nebo rybníku. V přírodě, u vody, na čerstvém vzduchu si odpočinete od každodenních starostí. Prostě pohoda.

2) Udržujete si kondici

Sedíte celý den u počítače? Jděte se po práci protáhnout k vodě. Při vytahování nálezů z vody posílíte svaly na celém těle. Veřte, že vytáhnout třeba dopravní značku nebo ocelovou zábranu dá zabrat. Pokud se dobře vybavíte, lovit ve vodních hlubinách můžete i během sychravého podzimu a v zimě. Pobyt venku v chladu vás třeba i otuží.

Magnet fishing u řeky Jizery.
Magnet fishing u řeky Jizery a vytažení dopravní značky.

3) Zažijete napínavé chvilky

Milujete chvilky napětí? U magnetického rybolovu zažijete dobrodružství. Nikdy totiž nevíte, co z vodních hlubin vytáhnete. Nejprve fishing magnet připevníte na lano, hodíte do vody, táhnete po dně a těšíte se, které „poklady“ se k magnetu přichytí. Možná vás překvapí, co z vody vylovíte. Může to být třeba vypáčený trezor nebo starožitnost.

Zjistěte, jak se zachovat, když najdete vzácný nález.

4) Poznáte nová místa

Pokud vás baví cestovat a poznávat nová místa, po vytipování vhodné vodní plochy naložte rodinu do auta a udělejte si výlet. Při magnetic fishingu poznáte blízké i daleké okolí mimo známá turistická místa. U řeky nebo rybníka bude více klidu než v turisticky populárních lokalitách.

Západ slunce u rybníka.
Západ slunce u rybníka.

5) Zasoutěžíte si

Máte-li kamarády, kteří se také věnují lovení pokladů pomocí magnetů, vyrazte společně a uspořádejte závod o nejzajímavější nález, anebo se předhánějte, kdo z vody pomocí magnetu vytáhne nejvíce předmětů.

5) Vyčistíte přírodu od odpadu

Pro někoho není magnet fishing jen zábava, ale má i ekologický přínos. Pomocí silných magnetů vyčistíte rybník, řeku nebo mětstský kanál od odpadu. Například od odhozených jízdních kol, automobilových ráfků, nářadí, starých hrnců, šroubů nebo munice. Když budete mít štěstí, vytáhnete mince nebo trezor.

Nepsaným pravidlem totiž je, že magnetický lovec pokladů vše, co z vody vytáhne, také odnese pryč – do sběrného dvora nebo kontejneru.

Hodně zábavy! Sledujte dál seriál o magnet fishingu na blogu Magnetik.cz.