Vyrážíte na lov, jen když je hezky? Zkuste vyrazit i když je sychravý podzim, mrholí nebo dokonce sněží. Jaké má výhody zimní magnet fishing a jak se vybavit? Zjistíte v článku.

Jaké jsou výhody magnet fishingu v zimě

S příchodem teplých jarních a letních dní začíná s fishingem většina magnetických lovců. Někteří nadšenci do magnet fishingu však hledají poklady ve vodních hlubinách i v zimě. Jaké to má výhody? Pokud vyrazíte během sychravého podzimu nebo dokonce v zimě, čekají na vás v hlubinách řek, rybníků a potoků poklady, které tam lidé ztratili nebo vyhodili na konci léta i na podzim. V zimních měsících tak máte větší šanci najít více úlovků.

Jak se vybavit na zimní magnetický lov

Mezi základní vybavení pro magnet fishing patří fishing magnet, silné lano, kýbl na úlovky, hák na vytahování.

Fishing magnet.
Fishing magnet.

O výbavě na magnetic fishing jsme už psali v druhém díle seriálu. Ale co si vzít s sebou v zimě?

Vybavte se protiskluzovými rukavicemi

V zimních měsících je voda ledová. V protiskluzových rukavicích vaše ruce neprochladnou a zároveň je ochráníte před ušpiněním a poraněním. Rukavice doporučujeme používat celoročně. Mají protiskluzovou vrstvu, takže vám lano nebude prokluzovat mezi prsty a těžší předměty vytáhnete snadněji.

Rukavice.
Rukavice.

Pamatujte, že v mrazivých dnech mohou být mělké stojaté vody zamrzlé. Tam, kde je led jen slabý nebo nepokrývá celou vrstvu vodní hladiny, vyzkoušejte led rozbít. K tomu vám pomůže například tyč s bodcem.

Jakou velikost rukavic vybrat? Podívejte se do článku Magnet fishing 16: Proč používat rukavice.

Pořádně se oblečte

Počítejte s tím, že budete dlouho postávat na jednom místě. Vhodně se oblečte, obujte zateplené zimní boty.

Pokud se budete zimnímu magnet fishingu věnovat častěji, pořiďte si vodotěsné zateplené boty nebo zateplené holinky a neoprenové ponožky. Hodí se při chůzi v podmáčeném terénu. Jestliže budete muset vstoupit do vody, ochrání vás neoprenové brodící kalhoty s teplou vložkou. Vše seženete v obchodě s rybářskými potřebami.

A přibalte si termosku s horkým čajem.

Sbaleno? Tak úspěšný zimní magnetický lov!

Objevte více tipů pro magnet fishing na blogu Magnetik.cz.