Velikonoce se blíží. Vytvořte si z magnetů velikonoční dekorace a ozdobte ledničku, magnetickou tabuli, plechový květináč. Inspirujte se 7 nápady na výrobu velikonočních magnetek.

Upozornění: Na úvod zmiňujeme, že silné neodymové magnety nepatří do rukou malých dětí, hrozí skřípnutí prstů nebo jiné úrazy. Mohou vám však pomoci s přípravou slabší magnetické fólie.

1) Velikonoční vajíčka na magnetu

Začneme nejjednodušším tipem. Nalepte plastová velikonoční vajíčka na kancelářské magnety.

2) Velikonoční kolíčkové magnetky

Magnetky z kolíčků
Magnetky z kolíčků.

Dřevěné kolíčky nabarvěte akrylovými barvami. Na dřevěná kolečka nakreslete králičí obličeje, lepidlem Herkules přilepte uši z barevné čtvrtky. Kolíčkové králíky můžete ozdobit mašlí nebo květinou, kterou vystříháte ze čtvrtky. Králičí hlavy nalepte na kolíček a na zadní stranu připevněte neodymový magnet.

3) Vajíčková vázička

Velikonoční vázička
Velikonoční vázička.

Vajíčka natvrdo uvařte. Na špičatém konci vajíčko oloupejte a lžičkou pečlivě vydlabejte, aby bylo duté. Dávejte pozor, aby se skořápka nerozlomila. Potom skořápky natřete akrylovými barvami. Přicvakněte je z vnitřní strany feritovým magnetem na nástěnku a dovnitř vložte květinu nebo mini kuřátko.

Ze skořápek si také můžete vyrobit velikonoční mini vázičky s magnety.

4) Veselé kuřátko z nanukových dřívek

Magnetka ve tvaru kuřete
Magnetka ve tvaru kuřete.

Nanuková dřívka natřete žlutou akrylovou barvou a přilepte lepidlem Herkules na žlutou čtvrtku. Přilepte zobák, oči, hřebínek, křídla, nohy. Na zadní stranu kuřete nalepte samolepicí magnetickou fólii.

Může se hodit: 7 nápadů na výrobu magnetek pro děti

5) Kamínkové kraslice

Kamínková magnetka
Kamínková magnetka.

Posbírejte venku oválné kamínky a pomalujte je akrylovými barvami nebo akrylovými fixy jako kraslice. Na zadní stranu kamínku přilepte tavnou pistolí feritový magnet, případně menší neodymový magnet.

6) Velikonoční zvířátka z výřezů

Dřevěná magnetka na lednici
Dřevěná magnetka na lednici.

Dřevěné výřezy ve tvaru zajíce, kuřete, vajíčka vymalujte akrylovými barvami a na zadní stranu nalepte samolepicí magnetickou fólii nebo neodymový magnet

7) Dřevěná magnetka ve tvaru zajíce

Dřevěná magnetka ve tvaru zajíce
Dřevěná magnetka ve tvaru zajíce.

Dřevěné magnetky jsou vyrobené z plátku dřeva padlého uschlého stromu. Dřevěnou kulatinu natřete akrylovou barvou. Po zaschnutí přilepte lepidlem Herkules čumák a uši z barevné čtvrtky. Domalujte oči, fousky, tlamičku. Na zadní stranu přilepte silný magnet. Podívejte se na podrobný návod a vytvořte si magnetku ve tvaru kuřete nebo zajíce

Může se hodit: Vyrobte si velikonoční magnetické vejce z betonu.

Krásné jaro a Velikonoce!

Sledujte další magnetické zajímavosti na blogu Magnetik.