Přelom roků, čas na zábavu. Někdy to ale na první pohled zábava moc není. Třeba v případě, rozhýbe-li se vám na stole sama lžička nebo když žíznivý bezdomovec ovládne půllitr silou mysli. Podívejte se, která nová překvápka si připravili autoři magnetických triků.

1) Kouzelná lžička

Taky se během jídla koukáte na displej mobilu? V klidu snídáte nebo obědváte a najednou se na stole něco pohne. Při sledování mobilu si toho někdy hned ani nevšimnete. Jenže ta lžička se za chvilku pohne znovu!

2) Když žízeň i půllitr rozhýbe

Možná se vám to už stalo. Únava je občas tak velká, že při odpočinutí na lavičce v parku prostě na chvilku usnete. A pak vás probudí žízeň. Falešný bezdomovec ve videu má chuť na pivo pravděpodobně pořád a tak už si osvojil i techniku telekineze půllitru s osvěžujícím mokem. „Mám žížu, šup sklenice ke mně.“

3) Pane, pomozte mi s kufrem

Tahle seniorka ve videu má obrovskou sílu. Její kufr musí vážit snad metrák, když jej nemůže zvednout ani statný chlap. Že by v něm nosila zlaté cihly? Anebo to je trochu jinak?

4) Vznášející se šálek ledového čaje

Když zabřednete do práce nebo prohlížení na počítači, ani moc nevnímáte okolí. Stejně jako dáma na videu. Připravila si šálek s čajem a věnuje se notebooku. Chce se napít, jenže čaj na pohovce najednou není! A za chvíli je zase zpět. Pak zas není. Jak je to možné? Její partner s kamarádem si pravděpodobně trošku pohráli s magnety.

5) Ujíždějící taška na autě

Tato scéna se občas někde objeví. Necháte si na autě kelímek a odjedete. Anebo nechá na víku zavazadlového prostoru vozidla či taxíku tašku pasažérka a řidič uhání pryč. Naštěstí je v okolí pohotová pomocná ruka. Jenže ta taška má nějak dlouhá ucha!

6) Prezentace magnetismu na ulici. Pozor na rovnátka

Velké a neodymové magnety jsou velice silné. Dávejte pozor, ať se vám nepřicvaknou k něčemu ze železa či oceli. Anebo aby se k nim nepřicvaklo něco z feromagnetického kovu, například rovnátka na zuby. Pak totiž můžete sílu magnetismu i ochutnat.

7) Naběračka, které se nechce z hrnce

Když je na dně hrnce přilepená naběračka, je potřeba trochu zabrat, aby se odlepila. Ale zase ne moc, jinak může polévka skončit ve klíně občanů okolo. Zvlášť, když si někdo v zákulisí hraje s neviditelnou silou magnetů.

Který z triků se vám líbil nejvíc? Podívejte se také na předchozí magnetické pranky, například sekeru v kapotě auta a magnetický punč.

Sledujte další magnetické zajímavosti na blogu Magnetik.