Jak si vyrobit nejlevnější magnet na magnet fishing? Který magnet k tomu použít a jaká minimální výbava je potřeba? Malý a levný magnet přijde vhod, když si chcete lov pokladů ve vodních hlubinách jen zkusit a do výbavy více investovat až později.

Chcete-li magnetic fishing pouze vyzkoušet, nemusíte si hned pořizovat plnou výbavu. Vylovte kovové předměty z vodních hlubin vlastnoručně sestaveným fishing magnetem. Ten nejmenší vás vyjde přibližně na 300 Kč.

Poznámka: Ceny uvedené v tomto článku byly platné na podzim 2022.

K sestavení levného fishing magnetu budete potřebovat

Varianta A – náklady do 300 Kč:

  • Nosné oko. Pevné ocelové oko DIN 582 má vnitřní závit pro šroub M8 a vyjde vás na 16 Kč.
  • Šroub M8 se zápustnou hlavou. Šroub seženete v hobby marketu nebo železářství za pár korun. 

Postup: Až budete mít všechny součástky u sebe, sešroubujte k sobě magnetický úchyt a matku s okem pomocí šroubu.

Nosné oko včetně šroubu se zápustnou hlavou.
Nosné oko včetně šroubu se zápustnou hlavou.
Fishing magnet.
Fishing magnet z magnetického úchytu KRP-48.

Varianta B – náklady do 500 Kč:

  • Magnetický úchyt PM-48. Tento úchyt má průměr 48 mm, závit M8 a disponuje magnetickou silou 103 kg. Seženete jej za 295 Kč.
  • Tekutý zámek na závity, například lepidlo Loctite 2701. Někteří magnetičtí rybáři používají tekutý závitový zámek, známý také jako Threadlock. Jedná se o speciální lepidlo, které nanesete na závit, aby se šroub během lovení pokladů z magnetu neuvolnil. Cena za 5 ml lepidla se na e-shopech pohybuje okolo 150 Kč. Podívejte se do článku, jak použít závitový zámek

Postup: Na závit nosného oka naneste lepidlo a zašroubujte do magnetického úchytu. Lepidlo nechte zaschnout podle návodu na obalu.

Fishing magnet z magnetického úchytu PM-48.
Fishing magnet z magnetického úchytu PM-48.

Hotové magnety pro magnetický rybolov

Do výroby magnetu se vám nechce? Pořiďte si už hotový magnet pro lovce pokladů M-9 s magnetickou silou 135 kg (varianta A) nebo magnet M-10 s magnetickou silou 198 kg (varianta B). Tyto magnety jsou jedny z nejmenších a nejlevnějších, vyjdou  nanejvýš na 600 Kč. Jejich výhodou je odolnější ocelové pouzdro, kterým je silný magnet obalený. Podívejte se také na další fishing magnety.

Magnet pro lovce pokladů M-9.
Magnet pro lovce pokladů M-9.
Magnet pro lovce pokladů M-10.
Magnet pro lovce pokladů M-10.

Další potřebná výbava pro magnetic fishing

K vytažení kovového pokladu z vody budete kromě silného magnetu ještě potřebovat pevné lano a rukavice.

Lano na magnet fishing

Na lovení předmětů z hlubin je potřeba lano, které je pevné, dostatečně dlouhé, oděruvzdorné, nepruží a zároveň lehké. Zpočátku vám bude stačit 15m lano na magnet fishing. Více o lanech si přečtěte v článku Jaké lano použít pro magnetic fishing.

Lano je třeba k magnetu dobře uvázat, vyzkoušejte třeba osmičkový uzel a inspirujte se 5 nejlepšími uzly pro hledání pokladů magnetem.

Osmičkový uzel.
Osmičkový uzel.

Rukavice pro lovce pokladů

Ochranné rukavice mají protiskluzovou vrstvu. V rukavicích své ruce ochráníte před nečistotami i případnému poranění. Vyberete si ze 4 velikostí.

Než vyrazíte k vodě, vezměte si s sebou ještě plastový kbelík, do kterého vložíte své nálezy a také mokré lano po skončení magnet fishingu. 

Podívejte se na další rady a tipy pro magnet fishing na blogu Magnetik.cz.