Na co se používá hák, který je dobré mít na magnet fishing s sebou? Zjistěte, jak s hákem manipulovat a z čeho si hák případně vyrobit.

Jaká výbava je potřeba na magnet fishing? Kromě silného fishing magnetu, pevného lana, rukavic nebo kýble na úlovky se vám může hodit i ocelový hák.

Na co se používá hák při magnetic fishingu

Občas se při magnetickém rybolovu může stát, že pod vodní hladinou zachytíte těžký předmět, který nejde vytáhnout nad hladinu. Může to být třeba mobilní oplocení nebo nákupní vozík. Nerezový hák na magnet fishing vám pomůže nález dostat ven nebo vytahování předmětu z vody alespoň urychlí.

Jak s ocelovým hákem manipulovat

Ocelový hák uvažte na lano. Pokud další lano nemáte, stačí hák přivázat na opačný konec lana s magnetem. Ale v takovém případě je dobré prostředek lana přivázat k něčemu na pevnině, ať nepřijdete o magnet i o hák.

Pokuste se nález vytáhnout magnetem těsně pod hladinu a do místa, kde je předmět, hoďte hák. Střed lana držte pevně, aby vám celé lano i s magnetem a hákem nespadlo do vody.

Následně nalezený předmět pomocí háku vytáhněte na břeh.

Z čeho vyrobit hák na magnet fishing

K výrobě háku budete potřebovat:

  • 3 kusy závitové tyče M10 o délce cca 30 cm,
  • šroub s okem M10,
  • asi 8centimetrový šroub,
  • nářadí a ochranné pomůcky pro svařování.

Závitovou tyč uchyťte do svěráku a ohněte. Jednotlivé části svařte k sobě podle návodu ve videu níže. K uchycení všech kovových částí při svařování použijte svařovací magnet.

Přejeme úspěšný lov!

Objevte další zajímavosti o magnet fishingu.