Jaká výbava je potřeba na magnet fishing? 1) Silný neodymový magnet s okem, 2) pevné lano, 3) kýbl na úlovky, 4) rukavice, 5) hák na vytahování, 6) hodí se i antibakteriální gel a hadr, 7) gumáky, plavky, 8) foťák či mobil. Zjistěte ve druhém díle seriálu, co všechno na magnetický rybolov potřebujete.

Z prvního dílu seriálu o magnetickém rybolovu už víte, co je magnetic fishing, kterými dalšími termíny se označuje nebo ve které zemi světa je nejpopulárnější.

Výbava na magnet fishing – co je potřeba?

Lano pro magnetický lov.
Magnet a lano na magnet fishing.

1) Silný neodymový magnet na magnet fishing s okem na protažení lana.

2) Pevné lano – speciální lano pro magnetický lov slouží k uvázání magnetu. Lano má pletené jádro z polyesteru, které používají i jachtaři.

3) Plastový kýbl, igelitová taška – nalezené poklady i ušpiněnou výbavu vložte do igelitky nebo plastového kýble. Papírová krabice není vhodná, protože se rozmočí.

4) Gumové rukavice – většina kovových předmětů, které z vody vytáhnete, je zrezivělá. Při magnet fishingu si na ruce natáhněte ochranné rukavice. Díky tomu se nezašpiníte ani neporaníte. Navíc se hodí také k tomu, aby vám lano nepořezalo prsty, až budete z vody vytahovat těžší předměty.

5) Hák s lanem – těžší předměty, jako třeba mobilní oplocení, kolo nebo nákupní košík, už jen pomocí neodymového magnetu z vody asi nevytáhnete. Někdy je lovený předmět kulatý a magnetická síla se pak snižuje. Proto se do výbavy hodí také ocelový hák s lanem, za který předmět zaháknete a vytáhnete z hlubin.

6) Antibakteriální gel a hadr – některé vodní plochy bývají špinavé a zanesené bahnem, ve kterém mohou být choroboplodné zárodky. Po magnetickém rybaření si pro jistotu ruce ošetřete antibakteriálním gelem, zvlášť pokud se pak plánujete občerstvit nebo řídit auto. Hodí se také hadr na utření.

7) Gumáky, brodicí kalhoty a plavky – někdy se může stát, že se vám magnet na fishing o něco zasekne na dně řeky, rybníku nebo jezera. Potom jej musíte vytáhnout ručně. V oblečení pro rybáře – brodicích botách, kalhotách či prsačkách budete v suchu. Otužilcům v zimě nebo všem v parném létě postačí plavky.

8) Fotoaparát nebo mobil – hodí se na zdokumentování vytažených pokladů.

Až dorazíte domů, výbavu opláchněte čistou vodou, nechte uschnout a uložte pro další magnetic fishing výpravu.

Šťastný lov! Sledujte dál náš seriál o magnetickém rybaření. V dalších dílech seriálu se například dozvíte, které magnety na fishing jsou vhodné, jaké typy existují, na co si dát pozor při výběru lana nebo kde můžete a nemůžete lovit.

Objevte další zajímavosti o magnet fishingu.